W sąsiedniej gminie znowu pojawiły się ataki złodziei przemieszczających się nocami terenowym autem. Gmina ma prośbę do mieszkańców i przejeżdżających.


Problemy tego typu pojawiały się u naszych sąsiadów już wcześniej: OSTRZEŻENIE PRZED ZŁODZIEJAMI NA PODWÓRZACH, STARE BOGACZOWICE: CIEMNE AUTO PRZYWIOZŁO ZŁODZIEI, CIEMNE AUTO ZANIEPOKOIŁO MIESZKAŃCÓW W 2017 roku mieszkańców gminy irytował ciemny samochód (lub samochody) pojawiające się po zmroku, jeżdżące wolno osiedlowymi uliczkami, odjeżdżające, jeśli w domu zapaliło się światło. Potem zaczęły ginąć rzeczy z posesji, tablice rejestracyjne, paliwo, a w końcu w Nowych Bogaczowicach ukradziono samochód. Teraz złodziejska szajka (ta lub inna) znowu grasuje.

Uwaga! 23 maja w nocy na terenie naszej gminy ponownie pojawili się złodzieje - czytamy na profilu społecznościowym gminy Stare Bogaczowice. - W imieniu naszych mieszkańców apelujemy - jeśli posiadacie kamery, które mogły nagrać pojazdy krążące (z uwagą na trzydrzwiowy samochód terenowy!) po gminie tj. z czwartku na piątek w godz. 1.20-1.50 w Starych Bogaczowicach (w szczególności ul. Główna i ul. Klonowa) oraz w Gostkowie (godz. 22.50-23.20, w szczególności koniec Gostkowa oraz droga przez całe sołectwo) - to prosimy o zabezpieczenie tych nagrań oraz info w wiadomości prywatnej, że macie takowe materiały! Pomogą one złapać złodzieja, który cyklicznie ograbia posesje na terenie gminy!

Mieszkańcy proponują zakupienie przez gminę kilku kamer. Jak mówią, kradzieże pojawiły się praktycznie w tym samym czasie, co w zeszłym roku i tak jest od kilku lat. Pierwszego tegorocznego ataku złodzieje w terenowym samochodzie dokonali 16 maja w Cieszowie. Włamali się tam do garaży, altan, komórek i stodół.