Do zdarzenia doszło 23 sierpnia, a dzięki działaniom policji i wsparciu mediów 25 września podejrzana usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia.


aktualizacja
Policjanci drugiego komisariatu informują, że wydany dzisiaj komunikat w sprawie poszukiwań osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa należy traktować jako nieaktualny. Tożsamość kobiety została ustalona. Obecnie w sprawie kradzieży portfela wykonywane są czynności. Funkcjonariusze oczywiście dziękują za każdy sygnał w tej sprawie.

Kobieta spostrzegła swój wizerunek w mediach i sama zgłosiła się na policję. Podejrzana 25 września usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

25 września godz. 12
Sklepowy monitoring zarejestrował panią, która ukradła portfel z dużą ilością gotówki osobie niepełnosprawnej. Policja prosi mieszkańców o pomoc.

Wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu poszukują kobiety, która w sierpniu tego roku w centrum naszego miasta ukradła portfel z dokumentami i sporą ilością gotówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem sprawczyni. Być może ktoś tę osobę rozpoznaje?

23 sierpnia 2019 roku około godz 14:45 w jednym ze sklepów przy ul. Nowy Świat kobieta przywłaszczyła sobie portfel, w którym znajdowały się karty płatnicze, dowód osobisty oraz legitymacja inwalidzka osoby pokrzywdzonej, a także gotówka - 1600 złotych. Na udostępnionych przez policjantów zdjęciach widać kobietę o nieustalonej tożsamości bezpośrednio po zdarzeniu.

- Apelujemy do wszystkich, którzy rozpoznają osobą podejrzewaną o dokonanie kradzieży o zgłoszenie się bezpośrednio do Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przy ul. Psie Pole 7 lub o kontakt z dyżurnym tej jednostki pod numerem telefonu (74) 842-03-32 - proszą policjanci.

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych