27-latek dołączył się do wycieczki wsiadającej w Śródmieściu do autokaru. Jak mu nie wyszło, zabrał ze sobą cenną pamiątkę...

W ostatnią sobotę, 9 czerwca, w nocy na ul. Słowackiego w Wałbrzychu 27-latek ze Śródmieścia znalazł sposób na szybki zarobek. Mężczyzna próbował przechytrzyć organizatora wycieczki i zajął jedno z miejsc w autobusie, jednak szybko został z niego wyproszony. Wybiegając ukradł leżący w widocznym miejscu portfel kierowcy, w którym był dowód osobisty, karta bankomatowa oraz niewielka ilość gotówki. Poinformowani o zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu szybko ustalili sprawcę kradzieży. 27-latek został zatrzymany niedaleko miejsca popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.Jak uniknąć kradzieży?
Policja podpowiada:
- Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni
- Większa sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania.
- Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą.
- Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać
- Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
- Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.

Polecamy:
CO WYDARZYŁO SIĘ NA WAŁBRZYSKIEJ BUDOWIE?
WAŁBRZYSZANIE, PILNUJCIE SWOICH KART PŁATNICZYCH!
POLICJA WAŁBRZYCH: 16 RAZY WYKORZYSTAŁA KARTĘ KLIENTKI
WAŁBRZYCH: PRACOWNICA SALONU Z TELEFONAMI OKRADAŁA KLIENTÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁA POMAGAĆ, A OKRADŁA
PODZAMCZE: TAK SIĘ KOŃCZY POZOSTAWIENIE NIEZAMKNIĘTEGO SAMOCHODU...

oprac. ELW
zdjęcie ilustracyjne
KMP Wałbrzych