Zbliża się kolejna duża zmiana organizacji ruchu - tym razem chodzi o węzeł Reja. Co się pojawi, co zniknie?


Po zmianie organizacji ruchu na Placu Grunwaldzkim, a potem w rejonie dawnego ronda Tesco, obecnie Niepodległości, pora na kolejną zmianę i na dwie informację - jedną dobrą, drugą mniej.

- Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w piątek 22 października. Niewiele się zmieni dla kierowców jadących od Starego Zdroju, ale ruch przejdzie tu na prawy pas, bliżej komendy. Ulica Mazowiecka będzie już dwukierunkowa, natomiast ulica Browarna stanie się ślepa i nie będzie z niej wyjazdu, tylko przez Mazowiecką. Następna duża zmiana - zniknie po raz kolejny rondo tymczasowe w rejonie ul. Mazowieckiej oraz pogotowia i tym razem raczej już na stałe, ponieważ zmierzamy w kierunku ostatecznej organizacji ruchu w tym rejonie - wyjaśnia Krzysztof Fila, kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Na razie nie ma jeszcze projektu stałej organizacji ruchu.


Jest też dobra informacja, na którą czekało wielu kierowców.

- Udrożniona zostanie ul. Czerwonego Krzyża, która obecnie jest ślepa, a będzie dwukierunkowa. Dla jadących od strony Chrobrego również niewiele się zmieni, ale nie będzie już ronda, tylko możliwość zawrócenia w tym miejscu w stronę Kolejowej, z czego będą mogły korzystać karetki pogotowia. Będzie też dostęp do wszystkich nieruchomości
- informuje Krzysztof Fila.

Kolejną zmianą, której wkrótce mogą się spodziewać kierowcy, jest ponowna zmiana organizacji ruchu na Placu Grunwaldzkim, ale nie nastąpi ona raczej w ciągu najbliższych dni.

Komunikat inwestora:

Informujemy, że na piątek 22.10.2021r. planowana jest zmiana w organizacji ruchu polegająca na likwidacji tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Chrobrego i Mazowieckiej. Dla zapewnienia wszystkich relacji komunikacyjnych przewidziano miejsce do zawracania dla ul. Chrobrego na wysokości Pogotowia Ratunkowego. Na ul. Mazowieckiej przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy, ale wprowadzony zostanie nakaz skrętu w prawo. Ponadto zamknięty zostanie wlot ul. Browarnej do skrzyżowania z ul. Kolejową. Dojazd do ul. Browarnej będzie zapewniony od ul. Lubelskiej.
Ostatnie zmiany:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DUŻA I POZYTYWNA ZMIANA PRZY OBWODNICY (MAPA)
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU: PLAC GRUNWALDZKI
WAŁBRZYCH PL. GRUNWALDZKI: BĘDZIE DUŻA, POZYTYWNA ZMIANA [ZDJĘCIA]
NOWA ŁĄCZNICA WCHODZI DO GRY. OD KIEDY? [FOTO]


Komplet wiadomości o budowie obwodnicy pod tym linkiem:
OBWODNICA WAŁBRZYCHA EUROPEJKA JUŻ NIEMAL CAŁA POD ASFALTEM (FOTO)


Magdalena Sakowska
Foto użyczone: Obwodnica Wałbrzycha