Data wydarzenia: 20.02.2019 10:00 - 21.02.2019 13:00
Miejsce wydarzenia: Wałbrzych i Świdnica - szczegóły w treści

Ma 73 lata i przebytą piękną, artystyczną drogę. Zagrał w niezliczonej ilości sztuk teatralnych i filmów, wykreował wiele niezapomnianych postaci m.in. w obrazach takich jak „Seksmisja”, „Perła w koronie”, „Sól ziemi czarnej”, czy ostatnio „Generał Nil”.

Olgierd Łukaszewicz to polski aktor teatralny i filmowy, w latach 2002–2005 i 2011-2018 prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Ma na swoim koncie kilkadziesiąt znaczących ról teatralnych i filmowych. Został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest fundatorem Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego. Zaangażował się w działalność społeczną – od kilku miesięcy podróżuje po kraju z cyklem spotkań “Podróże Obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce”.

Połowę zawodowego życia przyszło mu wieść w PRL, w Polsce, która dla Europy, dla świata była krajem zza żelaznej kurtyny. To właśnie dlatego, choć mógłby już odpoczywać, nie zaprzestał działalności lecz nakierował ją na nieco inne tory. Rozpoczął największą podróż swojego życia, podróż po Polsce, w czasie której opowiada, co jest dla niego ważne, przekonuje, że jako Polacy nie powinniśmy sobie dać odebrać europejskiej tożsamości. Teraz przyjedzie także do Wałbrzycha i Świdnicy!

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem - artystą i społecznikiem: 
20 lutego 2019 r.
  • o godz. 10:00 w  Auditorium Novum PWSZ Wałbrzych, ul. Piotra Skargi oraz
  • o godz. 18:00 w Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
a także 21.02 (czwartek) godz. 12.00 do Teatru w Świdnicy.


oprac. ELW