Grasowali na placach budowy, okradali firmy. Czy byli też w naszym powiecie?Na przełomie lutego i marca na terenie powiatu jaworskiego doszło do serii włamań i kradzieży. Łupem złodziei padały, znajdujące się na terenie różnych firm i placów budowy, elektronarzędzia, rusztowania i materiały budowlane oraz europalety o niemałej wartości, bo ponad 80 tysięcy złotych. Wykryciem sprawców zajęli się jaworscy kryminalni, którzy wpadli na trop pasera. A wszystko zaczęło się od 50 grzejników i kilku elektronarzędzi skradzionych na początku marca z terenu budowy osiedla mieszkaniowego w Jaworze. Zabezpieczony monitoring zarejestrował bowiem wizerunki sprawców oraz pojazd typu bus, którym przyjechali na „gościnne występy”. Niestety złodzieje nie byli wówczas znani jaworskim policjantom, a numer rejestracyjny samochodu nie był widoczny.Kryminalni uzyskali jednak informację o mężczyźnie z terenu powiatu jaworskiego, który może posiadać skradziony sprzęt pochodzący właśnie z tej budowy. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń gospodarczych znaleźli kilka skradzionych przedmiotów. Jak się okazało, 51-latek zakupił sprzęt od mieszkańca Legnicy, który przywiózł go busem. Po nitce do kłębka i funkcjonariusze namierzyli sprawców. Byli to dwaj mieszkańcy Legnicy. W minionyn tygodniu 38-latek i jego 31-letni kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali również część utraconego mienia. Mundurowi zabezpieczyli także inny, pochodzący z kradzieży, sprzęt budowlany.Obecnie szukają jego właściciela.Legniczanie usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że nie tylko włamanie na teren budowy osiedla mieszkaniowego mieli na swoim sumieniu. Śledczy udowodnili im jeszcze cztery inne włamania i kradzieże mienia. Podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które na skutek dokonanych przez obu mężczyzn przestępstw utraciły swoje mienie.
Osoby, które na zdjęciach zamieszczonych stronie internetowej jaworskiej policji rozpoznały należące do nich przedmioty, proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie, który przyjmie interesantów w pok. nr 37, numer telefonu 47 874 53 05.


Czytaj też:
Policja: ten ukradł maszynę z firmy, ci okradli szpital (FOTO)
Wałbrzych: Przyszli do galerii po hulajnogi i gadżety
Policja; ci grasowali na posesjach, tamten okradł kościół (FOTO)
WAŁBRZYCH: ON KRADŁ W DWÓCH DZIELNICACH, A CO ONA MU ZAŁATWIŁA?
WAŁBRZYCH I SZCZAWNO: PRAWDZIWA INWAZJA WŁAMYWACZY (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: KRADNĄ WSZYSTKO, NAWET BRAMĘ ŚLUBNĄ
POLICJA: POSZUKIWANY ZŁODZIEJ ZABAWEK, DWOJE INNYCH WPADŁO (FILM)
WAŁBRZYCH: POSZLI NA "ZAKUPY", TRAFIĄ DO WIĘZIENIA

WAŁBRZYCH, BOGUSZÓW-GORCE: PLAGA SKLEPOWYCH ZŁODZIEI (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: JAKIE TOWARY NAJBARDZIEJ LUBIĄ ZŁODZIEJE?
POLICJA WAŁBRZYCH: CZTERECH ZŁODZIEI, JEDNA ZŁODZIEJKA I OSZUST
POLICJA WAŁBRZYCH: ZŁODZIEJE TEŻ IDĄ Z DUCHEM CZASU?
POLICJA WAŁBRZYCH: 8 ZŁODZIEI W 2 DNI. CO U NAS KRADNĄ?
WAŁBRZYCH: 6 ZŁODZIEI, PERUKI I JEDNA ZŁODZIEJKA SYGNETU (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: PRZEGLĄD TEGO, CO KRADNĄ U NAS ZŁODZIEJE (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: ZŁODZIEJ, DILER, WŁAMYWACZ I... CMENTARZ (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: DZIESIĄTKI ZATRZYMANYCH W OSTATNICH DNIACH
POLICJA WAŁBRZYCH: WPADŁO AŻ SIEDMIU ZŁODZIEI. CO KRADLI?Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych