Zwiększona liczba nowych zakażeń koronawirusem w regionie wałbrzyskim przyczyniła się do rozważania przez urzędy miejskie powrotu do ograniczeń. Czy są takie plany dotyczące Wałbrzycha? Ile klas w naszym mieście przeszło na nauczanie zdalne?

Wracają do obostrzeń

Od dziś, 6 października, ograniczony dostęp do wydziałów urzędu mają interesanci z Boguszowa-Gorc. Zgodnie z zarządzeniem komisarza zaleca się ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach oraz w jednostkach organizacyjnych Gminy Miasto Boguszów-Gorce.
Interesanci obsługiwani są w wydzielonej strefie urzędu w godzinach od 9:00 do 13:00, na terenie urzędu obowiązkowe są maseczki i mierzenie temperatury, a także dezynfekcja dłoni. W strefie interesantów mogą przebywać jednocześnie tylko 2 osoby, by łatwiej można było zachować dystans społeczny. - Pozostałe sprawy w miarę możliwości prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem telefonu 74 8449 311, za pomocą środków komunikacji elektronicznej pod adres mailowy: sekretariat@boguszow-gorce.pl lub Elektroniczną Skrzynką Podawczą: EPUAP - czytamy w zarządzeniu.

Wałbrzyski Ratusz

A jak to jest w Wałbrzychu? - Nie są planowane nowe ograniczenia w dostępie do Ratusza, funkcjonuje on bez zmian - mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu i dodaje, że bez zmian pozostają środki ostrożności wprowadzone w newralgicznych miejscach urzędu, gdzie przyjmowanych jest więcej interesantów jak Biuro Komunikacji. Przypominamy, że w przypadku tego biura, do środka zapraszana jest jednocześnie taka liczba osób, jaka może być obsługiwana jednocześnie przy okienkach. Pozostali oczekujący nie mogą przebywać wewnątrz pomieszczenia.

Jako potencjalne miejsca zakażeń obawy budziły też skupiska młodzieży, która od 1 września wróciła do szkół. - Są w Wałbrzychu pojedyncze klasy na kwarantannie, ale nie wynika ona z zakażeń uczniów, ani nauczycieli, a z kontaktu dzieci z osobami zakażonymi - rodzicami lub opiekunami. To incydentalne przypadki - dodaje Szewczak. Na nauczanie zdalne w związku z kwarantannami przeszły obecnie trzy klasy z PSP nr 23 z Nowego Miasta, PSP nr 15 z Piaskowej Góry, a jutro kwarantannę kończy klasa z ZS nr 5.