Do nietypowej zbrodni doszło w jednym z mieszkań w Świebodzicach. Zakrapiana impreza skończyła się dla jednego z jej uczestników pobiciem ze skutkiem śmiertelnym.

19 maja świebodzicka policja przyjęła zgłoszenie od mieszkanki tego miasta, której sąsiad po zakrapianej imprezie zbudził się w mieszkaniu i znalazł w nim zakrwawione zwłoki. Śledczy we wskazanym miejscu znaleźli martwego 53-letniego mężczyznę z licznymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej. 

Dzień wcześniej w mieszkaniu zgłaszającego odbyła się zakrapiana impreza. Uczestnikami jej byli: właściciel mieszkania, 40-letni Grzegorz F. i 41-letni Artur B., z którymi przyszedł jeszcze 53-letni nieznany wcześniej zgłaszającemu świebodziczaninowi mężczyzna. Podczas kilkugodzinnej libacji mężczyźni zaczęli się kłócić, ponieważ 53-latek miał się tej nocy chwalić, że był karany za znęcanie się nad bliską mu osobą.
Młodsi nietrzeźwi mężczyźni licytowali się wyliczając swoje dotychczasowe osiągnięcia i zaczęli bić "damskiego boksera". To właśnie brakiem poważania dla osób bijących kobiety tłumaczyli prokuratorowi pobicie 53-latka. Mężczyzna oberwał w głowę pięściami, otrzymał liczne uderzenia krzesłem, był kopany, a na koniec po nieprzytomnym skakano i oddano na niego mocz. Po tym uczestnicy imprezy jakby nic się wcześniej nie stało usnęli. Rano dwaj mężczyźni wyszli, a właściciel mieszkania został sam na sam z problemem i nieżywym 53-latkiem. 

Przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny wykazała wiele obrażeń głowy i krwotoki do mózgu, obrażenia klatki piersiowej i krwotoki w jej obrębie. Śmierć była wynikiem obrażeń powstałych podczas pobicia.

Prokuratora Rejonowa w Świdnicy przedstawiła 41-latkowi i 40-latkowi zarzut zabójstwa, do sądu skierowano też wniosek o tymczasowe aresztowanie ich na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności, nawet dożywocie.

Czytaj też:
UGODZIŁ KOLEGĘ NOŻEM, GROZI MU DOŻYWOCIE
POLICJA: KOBIETA UGODZIŁA MĘŻA NOŻEM I UCIEKŁA
POLICJA WAŁBRZYCH: WYCIĄGNĄŁ NÓŻ I DŹGAŁ PO CAŁYM CIELE
KOCHAŁ TAK MOCNO, ŻE Z ZAZDROŚCI CHWYCIŁ ZA NÓŻ
REGION: JEDNA ZADŹGAŁA MĘŻA, DRUGA KONKUBENTA. NIE UNIKNĄ KARY
ŚRÓDMIEŚCIE: DŹGNĘŁA MĘŻA NOŻEM I UKRYŁA SIĘ U KOLEŻANKI
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM
PRÓBOWAŁA ZASZTYLETOWAĆ PARTNERA?
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁ NÓŻ I NIE WAHAŁ SIĘ GO UŻYĆ

KOLEJNA ŚMIERĆ OD NOŻA I WSPÓLNA ZNAJOMA W TLE
ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM
PODZAMCZE: ZAZDROSNY O SWOJĄ BYŁĄ UŻYŁ NOŻA
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?
17-LATEK KILKUKROTNIE UGODZIŁ NOŻEM PIELĘGNIARKĘ...
21-LATEK SERYJNIE ATAKOWAŁ LUDZI Z NOŻEM I NIE TYLKO
POLICJA REGION: ZAMORDOWAŁ SWOJEGO KOLEGĘ
ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ


oprac. ELW
fot. ilustracyjne