Podawał się za 14-latka i na portalu społecznościowym nawiązywał kontakty z małoletnimi. Prosił o przesyłanie rozebranych zdjęć, a potem...


Udawał, że ma 14 lat i twierdził, że szuka dziewczyny. Tak nawiązał kontakt z 13-latką z Lublina i prosił ją o przesłanie zdjęcia. Za każdym razem prosił o coraz odważniejsze fotografie, szantażując, że opublikuje te poprzednie.

Zmianę zachowania nastolatki zauważyła szkolna psycholog. Kobieta powiadomiła rodziców i w ten sposób udało się dowiedzieć, co było powodem radykalnej zmiany zachowania dziecka. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie oraz III komisariatu Policji w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili prawdziwą tożsamość sprawcy. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, laptop oraz dyski.


30-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej  Lublin-Południe w Lublinie. Tam usłyszał zarzut i z wnioskiem o areszt trafił przed oblicze sądu. 7 lutego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, także tymi w sieci internetowej. Zwłaszcza tam każdy może stworzyć profil osoby o dowolnym wieku, płci czy kolorze skóry. Nigdy nie przesyłajmy naszych wrażliwych danych, takich jak intymne zdjęcia, sekrety, hasła itd. To wszystko może zostać wykorzystane przeciwko nam. Upubliczniane w sieci treści takie jak zdjęcia, informacje a nawet komentarze będą widoczne niemal dla wszystkich i pozostaną tam nawet gdy zdecydujemy się o ich usunięciu - przypominają policjanci.

Czytaj:
RUSZA REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH W INTERNECIE
WAŁBRZYCH: PEDOFIL WPADŁ W PUŁAPKĘ
ZACZAILI SIĘ NA MĘŻCZYZNĘ ZACZEPIAJĄCEGO DZIEWCZYNKI
PODEJRZANY O PEDOFILIĘ ZA KRATKAMI
POWSTANIE MAPA I REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH Z DANYMI OSOBOWYMI
POLICJA OPUBLIKOWAŁA WIZERUNKI PEDOFILÓW - TRWAJĄ POSZUKIWANIA POKRZYWDZONYCHOpr. MS
Foto użyczone: KMP Lublin