Ten weekend na drogach Wałbrzycha i regionu należy zaliczyć do smutnych, wręcz tragicznych... oto cztery powody. Bilans - nie żyje jeden kierowca - a samochód kupiony dzień przed wypadkiem spłonął doszczętnie, pomocy lekarskiej wymagał potrącony rowerzysta i dwóch podróżujących pojazdami.


Potrącenie rowerzysty w okolicy dawnego ronda Tesco

Kolejny już raz poszkodowany w zdarzeniu drogowym został rowerzysta, tym razem na terenie Szczawna-Zdroju. Do zdarzenia doszło w piątek, 2 lipca o godz. 6.24 na ul. Łączyńskiego w okolicy Tesco. Kierujący Renault Master 64-letni wałbrzyszanin w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia czołowego z 45-letnim rowerzystą, mieszkańcem Wałbrzycha. Rowerzysta trafił do szpitala. 

Śmierć i pożar na drodze

W sobotni poranek 3 lipca ok. godz. 09.10 doszło do poważnego wypadku i pożaru samochodu osobowego na DW-390 w pobliżu miejscowości Płonica. Między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem doszło do wypadku. Kierujący samochodem opel astra, 28-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, wypadł z drogi, uderzył w drzewo, a pojazd którym kierował stanął w płomieniach. Z auta nieprzytomnego mężczyznę ewakuowały osoby postronne. Na miejscu pracowały zastępy OSP ze Złotego Stoku, Kamieńca Ząbkowickiego oraz PSP z Ząbkowic Śląskich, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja.
Na miejscu zdarzenia prowadzona była reanimacja mężczyzny, jednak kilkadziesiąt minut walki o życie kierowcy nie zmieniło smutnego faktu, że nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 28-latka. Samochód doszczętnie spłonął, a na czas akcji droga wojewódzka była zablokowana. Samochód, którym poruszał się 28- latek, był kupiony dzień przed wypadkiem...


Piątkowe zdarzenia w Wałbrzychu

Na Podwalu ok. godz. 17 zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe - Fiat Doblo, Peugeot 207 i VW Lupo. Doszło do najechania zderzenia boczno-czołowego, dodatkowo trzeci z nich - VW - uderzył w tył fiata. Ranna została pasażerka Peugeota. 
Mniej więcej o tej samej porze doszło do zderzenia na Al. Podwale zderzyły się lewymi przodami VW Golf i BMW. Jedną z osób podróżujących BMW wymagającą pomocy lekarskiej strażacy przekazali Zastępowi Ratownictwa Medycznego. Kierowcy narzekali na brak widoczności i rosnącą pomiędzy pasami drogi trawę.


Ostatnie śmiertelne wypadki drogowe 2021:
21 czerwca: WAŁBRZYCH REGION: NIESTETY KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK [FOTO]
-
WAŁBRZYCH - OLSZYNIEC: UDERZYŁA W DRZEWO, PONIOSŁA ŚMIERĆ NA MIEJSCU (FOTO)
7 czerwca - WAŁBRZYCH REGION: KOBIETA WESZŁA NA JEZDNIĘ. NIE ŻYJE (FOTO)
30 maja: REGION: NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA PRZYGNIECIONY QUADEM (FOTO)
30 kwietnia - 2 maja: WAŁBRZYCH REGION: ŚMIERTELNE WYPADKI, POŚCIG I PIRACI (FOTO)
23 i 24 kwietnia: WAŁBRZYCH REGION: WEEKEND Z TRAGICZNYMI WYPADKAMI (FOTO)
13 marca: WAŁBRZYCH: U NAS BEZMYŚLNOŚĆ I WÓDKA, TRAGEDIA U SĄSIADÓW (FOTO)
28 stycznia: ŚMIERTELNY WYPADEK NA OBWODNICY SZCZAWNA (FOTO)


ELW
fot. KPP Ząbkowice Śląskie