Sceny jak z filmu sensacyjnego z mieszkańcem Podgórza w roli głównej. Natomiast mieszkaniec sąsiedniego powiatu usiłował przejechać policjanta i pędził z prędkością około 170 km/h.

Wałbrzyszanin z bronią

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu we wtorek 24 lipca zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który dzień wcześniej nie zatrzymał się w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej do kontroli drogowej. Policjanci z drogówki chcieli go skontrolować, bo podejrzewali brak prawa jazdy. Kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, mężczyzna rozpoczął ucieczkę swoim autem, zakończoną porzuceniem uszkodzonego samochodu dopiero w miejscowości Michałkowa.Samochód trafił już na parking strzeżony. W trakcie jego oględzin funkcjonariusze znaleźli w bagażniku między innymi broń, którą zbada teraz biegły balistyk. Zidentyfikuje on jaki to jest rodzaj pistoletu i wskaże jego cechy użytkowe, policja będzie też ustalać, czy nie został on użyty do popełnienia przestępstw na terenie kraju. Pistolet nosi ślady przerabiania, w aucie znaleziono też jedną sztukę amunicji.
W poszukiwania uciekiniera włączyli się policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. Dzień później 29-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przy ul. Niepodległości.

Mężczyzna może trafić trafić za kraty więzienia na 5 lat, gdyż kierował samochodem pomimo wydanego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia, nie zatrzymał samochodu i kontynuował jazdę pomimo wydanego przez policję polecenia zatrzymania auta. Funkcjonariusze poczekają także na ekspertyzę znalezionego pistoletu. Wtedy lista zarzutów może zostać rozszerzona.

Pirat drogowy polował na policjanta

Funkcjonariusze Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali pijanego kierującego. Zanim jednak do tego doszło 40 latek był sprawcą kilku kolizji, nie zatrzymał się do kontroli, usiłował przejechać policjanta i pędził z prędkością około 170 km/h.

25 lipca około 12:00, w Radzikowie, pełniący służbę patrolową na drodze krajowej nr 8  funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki, zauważyli jadący z nadmierną prędkością samochód. Jadący za nim pojazd zatrzymał się i policjanci otrzymali informację, że kierujący przejeżdżającym samochodem był uczestnikiem dwóch zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Dogonili samochód w Łagiewnikach, gdzie stał na czerwonym świetle. Policjanci stanęli przed nim. Gdy wyszli z radiowozu. Kierowca skody cofnął i z impetem ruszył na interweniującego funkcjonariusza. Gdyby nie natychmiastowa reakcja, uskok i schowanie za radiowozem mogło dojść do tragedii. Mundurowi ponownie ruszyli za uciekającym pojazdem, który szarżując uderzył w ciągnik rolniczy i kombajn. Gnał z prędkością około 170 km/h. 40 letniemu mężczyźnie przy wjeździe do Wilkowa Wielkiego samochód odmówił posłuszeństwa. Kierowca został obezwładniony. Policja składa podziękowania kierowcy samochodu ciężarowego, który widząc zaistniałą sytuację zatrzymał swój pojazd przed uciekinierem uniemożliwiając dalszą jazdę.

Jak się okazało kierowca skody był kompletnie pijany, miał 2,33 promila! Następnego dnia usłyszał zarzuty: kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania do kontroli i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia interweniującego policjanta. Odpowie także za szereg wykroczeń.Czytaj też:
WAŁBRZYCH: UCIEKAŁ NOCĄ PRZED POLICJĄ Z MIASTA PRZEZ DWIE GMINY
WIECZORNY POŚCIG PRZEZ CAŁY WALIM
NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIERUJĄCYM
JEDEN SAMOCHÓD, KILKA PARAGRAFÓW
POŚCIG POLNĄ DROGA I KOLEJNA CZARNA BANDERA
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO


40 KILO NARKOTYKÓW I PISTOLET Z OSTRĄ AMUNICJĄ (FOTO)
STRZELAJĄC Z PISTOLETU ŻĄDALI ZWROTU DŁUGU
POLICJA: BROŃ, AMUNICJA, NARKOTYKI I PLANTACJA W JEDNYM DOMU
UKRYWAŁ SIĘ PRZED POLICJĄ I MIAŁ W DOMU ARSENAŁ
MIAŁ PRZY SOBIE 1270 DZIAŁEK
MIAŁ W DOMU PRAWDZIWY ARSENAŁ
MIAŁ W DOMU PROCHY I BROŃ

Opr. MS, ELW
Foto użyczone: KMP Wałbrzych