Wystarczy krótki deszcz i drogi robią się śliskie - na jednej z dróg krajowych doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Bądźmy ostrożni na drodze i zwłaszcza podczas licznych ostatnio opadów stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Film policyjny pokazuje, jak łatwo o wypadek.


Policjanci z Ząbkowic Śląskich apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu, przekonali się kierowcy w Bardzie. Do tego zdarzenia doszło 5 sierpnia ok. 16.30. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący autem ciężarowym marki Renault obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Dodatkowo za volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy, również tej marki, który również uderzył w stojące na drodze TIR-y. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin, co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem, a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy volvo, 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego, jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.

Według policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego - za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. W tym przypadku niewiele brakowało, aby doszło do tragedii…

Jak informuje policja, na filmie pozostała błędna data i godzina. Film zrobiony o godzinie 16.25 dnia 5.08.2019 r.Czytaj też:
DLACZEGO KIEROWCA TIR-A SIĘ ROZBIERAŁ PRZY POLICJANTACH?
SZALONA JAZDA 23-LATKI NA PRZYCZEPIE TIR-A. CUD, ŻE ŻYJE [FILM]
TIR Z TAJEMNICZĄ SUBSTANCJĄ ZAALARMOWAŁ SŁUŻBY
PIJANY KIEROWCA TIR-A, WYPADEK I CZTERY PROMILE


Opr. MS
Foto/screen: użyczone - KPP Ząbkowice Śląskie