Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w jednej z miejscowości regionu. Mężczyzny nie udało się uratować, do zaplanowanego wysadzenia w powietrze dwóch budynków nie doszło dzięki policjantom.


W poniedziałek 3 sierpnia policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego otrzymali zgłoszenie, że w okolicach tamtejszej stacji kolejowej pociąg potrącił 55-letniego mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować, wiele wskazywało na samobójstwo. Gdy funkcjonariusze potwierdzili informację, udali się do rodziny zmarłego, żeby powiadomić ją o jego śmierci. Z relacji bliskich wynikało, że mężczyzna zamieszkiwał sam i był właścicielem dwóch mieszkań w Ziębicach i okolicy Ziębic.

Policjanci wraz z członkami rodziny pojechali do pierwszego z mieszkań. Nie mieli jak dostać się do środka, więc weszli przez okno. Od razu po wejściu poczuli, że w mieszkaniu jest bardzo gorąco. W kuchni odkryli na włączonej kuchence elektrycznej stojącą na niej butlę gazową. Natychmiast bez wahania jeden z mundurowych chwycił butlę i wybiegł z nią przed budynek. Drugi w tym czasie ewakuował mieszkańców kamienicy. Wyprowadził na zewnątrz 9 osób i powiadomił straż pożarną.Policjanci pojechali szybko do drugiego mieszkania zmarłego, niedaleko rynku w Ziębicach, gdzie zastali taką samą sytuację. Butla również ustawiona była na włączonej kuchence elektrycznej. Zrobili dokładnie to samo, co kilkanaście minut wcześniej, czyli wynieśli gorącą butlę przed budynek i ewakuowali jego mieszkańców. Na szczęście nic nikomu się nie stało i żadna butla nie wybuchła. Straż pożarna sprawdziła każdy z budynków.

Jak komentuje rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji, Wojciech Jabłoński, gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci nie zważając na swoje bezpieczeństwo, wynieśli gorące butle gazowe z dala od kamienic ratując tym samym ich lokatorów. Sami narażali życie.


Czytaj też:
POLICJA: GAZ WYPEŁNIAŁ WNĘTRZE BUDYNKU. GROZIŁA KATASTROFA (FOTO)
BIAŁY KAMIEŃ: W TEN SPOSÓB MÓGŁ WYSADZIĆ BUDYNEK W POWIETRZE
POLICJA: MIESZKANIEC KAMIENICY POSTANOWIŁ PODPALIĆ SĄSIADA
POLICJA: DEMOLOWAŁ, OBLAŁ BENZYNĄ MIESZKANIE I ŻONĘ
PODGÓRZE: WYLAŁ BENZYNĘ I POWIEDZIAŁ, ŻE PODPALI MIESZKANIE
GROZIŁ SĄSIADOM ŚMIERCIĄ, ZACZĄŁ OD BUDYNKU...
POLICJA: TRZYMAŁ KANISTER Z BENZYNĄ I GROZIŁ SPALENIEM RESTAURACJI
NOCĄ PODPALILI BUDYNEK Z KILKUDZIESIĘCIOMA LOKATORAMI

POPIŁ I PODPALIŁ WŁASNY DOM?
PODPALIŁ DOM, W KTÓRYM MIESZKA JEGO BYŁA I DZIECI
POLICJA: PODPALIŁ BUDYNEK, ŻEBY ZGINĘLI SĄSIEDZI
POŻAR W STARYM LESIEŃCU: PODEJRZANY O PODPALENIE ARESZTOWANY
POLICJA: MĘŻCZYZNA GROZIŁ PODPALENIEM SĄDU REJONOWEGO


Opr. MS
Foto użyczone: KWP Wrocław