Policjanci na terenie całego kraju codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń pozostania w miejscu izolacji. Jednak nie wszyscy objęci nadzorem stosują się do ograniczeń. Oto przykład z regionu.

 Wytyczne służb sanitarnych w obecnym czasie są niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego każdy przypadek niesubordynacji w tym zakresie jest drobiazgowo analizowany i wyciągane są konsekwencje od osób, które lekceważą obowiązek izolacji. W ostatnich dniach podczas sprawdzeń policjanci otrzymali informację, że kobieta, która została objęta kwarantanną i powinna przebywać w miejscu swojego zamieszkania, opuścił dom i poszła na zakupy.

Mieszkanka powiatu ząbkowickiego potwierdziła, że wyszła jeden raz do sklepu, ponieważ potrzebowała kilku rzeczy. O sytuacji policjanci powiadomili służby sanitarne. Wobec kobiety przeprowadzone zostaną czynności w związku z popełnieniem przez niego wykroczenia z art. 116 k.w.

Policja apeluje by nie bagatelizować poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. 

Przypominamy, że wprowadzony w naszym kraju stan epidemii nakłada nowe obowiązki i prerogatywy, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wprowadzono m.in. podwyższone kary za nieprzestrzeganie kwarantanny: z 5 000 na 30 000 zł. Więcej - W kraju stan epidemii. Szkoły otwarte dopiero po świętach


Więcej o działaniach służb dotyczących kwarantanny:
Koronawirus: Czeka nas zaostrzenie kwarantanny
Koronawirus - Wałbrzych: policjanci na kwarantannie
Wałbrzych: osoby na kwarantannie, ich rodziny w pracy. I problem
Powstała aplikacja dla osób objętych kwarantanną


oprac. ELW