Do chwili obecnej zatrzymano już i tymczasowo aresztowano 5 osób podejrzanych o zabójstwo, pomocnictwo i składanie fałszywych zeznań. Policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odnaleźli ciało i wyjaśnili kolejną zbrodnię. Tym razem sprawa dotyczy zabójstwa z 2014 r. w powiecie ząbkowickim. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci współpracowali z Prokuraturą Okręgową w Świdnicy.


Sprawa dotyczy zabójstwa 56-letniego wówczas mężczyzny. Do zbrodni doszło w powiecie ząbkowickim. W lipcu 2014 r. mężczyzna zniknął, a rodzina zgłosiła zaginięcie. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało. Aż do teraz. Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także prowadzone czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany.

Ponowne przeszukiwanie terenu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz specjalnie wyszkolonego policyjnego psa doprowadziło do ujawnienia w jednym z kompleksów leśnych szkieletu - najprawdopodobniej właśnie tego zamordowanego mężczyzny.

Gromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania w tej sprawie 5 osób (2 kobiet i 3 mężczyzn). Wszyscy, w zależności od swojej roli w tej zbrodni, usłyszeli zarzuty zabójstwa, pomocnictwa i mataczenia w sprawie.

Trzy osoby przebywały poza granicami Polski. Po zabójstwie wyjechały do Anglii i Niemiec. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie, na wniosek świdnickiej prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Ostatniego z nich policjanci z Archiwum X zatrzymali współpracując ze Strażą Graniczną w miniony piątek na terenie wrocławskiego lotniska.

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają drobiazgowo wszystkie wątki tej sprawy.

Czytaj też:
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?
WAŁBRZYCH: KRWAWY KONIEC SOBOTNIEJ IMPREZY
TRAGEDIA RODZINNA - DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ
ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM
ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻOpr. Magdalena Sakowska
Foto: ilustracyjne