Mieszkaniec Walimia miał powody, żeby uciekać...


Do zdarzenia doszło w Walimiu na ul. Wyszyńskiego wczoraj, 15 lutego, około godziny 21.00. Głuszyccy funkcjonariusze mieli wrażenie, że kierujący jedzie samochodem marki Daewoo pod wpływem alkoholu. Podjęli więc decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak przyspieszył i kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się trzy kilometry dalej, przy ul. Słowackiego. Tam mężczyzna został zatrzymany. 

53-letni mieszkaniec Walimia w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał prawa jazdy, a do tego jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało u niego 1,87 promila alkoholu we krwi.


Sprawca odpowie teraz za przestępstwo "niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu", a także za jazdę bez uprawnień i po pijanemu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.


Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn