Pamiętajmy o tym, że kiedy gubimy lub pozostawiamy gdzieś naszą kartę płatniczą, to tak, jakbyśmy pozostawili tam wypchany portfel z całą zawartością naszego konta... Tym razem pewna pani z cudzej karty zrobiła... prezent.


Funkcjonariusze Komisariatu Policji I zatrzymali w w ciągu ostatnich dwóch tygodni osoby zamieszane w przywłaszczenie i dwukrotne użycie karty bankomatowej znalezionej na terenie jednej ze stacji paliw przy ul. Wrocławskiej.

Policjanci bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia 4 kwietnia rozpoczęli ustalanie sprawców zdarzenia. Zebrane informacje doprowadziły do zatrzymania dzień później dwojga wałbrzyszan w wieku 42 i 44 lat, którzy już zdążyli dwukrotnie skorzystać z cudzej karty bankomatowej w jednym z marketów na terenie miasta. Mundurowi ustalili także, że samego przywłaszczenia karty dokonała inna osoba, która została zatrzymana 12 kwietnia około godziny 13.00. 26-letnia mieszkanka naszego miasta, zamiast zwrócić kartę wydawcy lub właścicielowi, przekazała ją właśnie 42 i 44-latce. 

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za przestępstwo przywłaszczenia cudzej karty płatniczej 26-letniej wałbrzyszance grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Za jej użycie, traktowane jak kradzież z włamaniem, dwoje starszych wałbrzyszan może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: ZNALEŹLI I MYŚLELI, ŻE ICH NIE ZNAJDĄ
WAŁBRZYSZANIE, PILNUJCIE SWOICH KART PŁATNICZYCH!
POLICJA WAŁBRZYCH: 16 RAZY WYKORZYSTAŁA KARTĘ KLIENTKI
WAŁBRZYCH: PRACOWNICA SALONU Z TELEFONAMI OKRADAŁA KLIENTÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁA POMAGAĆ, A OKRADŁA
PODZAMCZE: TAK SIĘ KOŃCZY POZOSTAWIENIE NIEZAMKNIĘTEGO SAMOCHODU...
POLICJA WAŁBRZYCH: NIE UKRADŁ, A GROZI MU DO 10 LAT
UKRADŁ KARTĘ, OBŁOWIŁ SIĘ, ALE ODPOWIE ZA WŁAMANIE
TAKI LOS MOŻE SPOTKAĆ TWOJĄ KARTĘ BANKOMATOWĄ

UŻYCIE CUDZEJ KARTY BANKOMATOWEJ TRAKTOWANE JAK KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM


Opr. MS
Foto: ilustracyjne