Jeśli przejeździliście cały weekend bez zderzenia z kimś, kto dziwnie jechał, to mieliście szczęście, bo dość gęsto było.


Nie dało się im prawka zabrać...

W miniony piątek 16 lutego około godziny 23:15 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na gorącym uczynku 51-letniego mężczyznę, który kierował na ul. Dolnej samochodem Daewoo bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 2,60 promila alkoholu.
 

W niedzielę 18 lutego po godzinie 8.00 funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki” zatrzymali natomiast na ul. Konopnickiej w Wałbrzychu 37-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Jechał on samochodem osobowym marki Hyundai także bez prawa jazdy, mając w wydychanym powietrzu 2,06 promila alkoholu. O
kazało się też, że siedzący na miejscu pasażera 23-latek również jest pijany i do tego jest właścicielem pojazdu. Tym samym wpuścił za kółko osobę pod wpływem alkoholu i nie posiadającą uprawnień, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

W sobotę 17 lutego o godz. 7.50 drogówka na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymała do kontroli drogowej busa, którym kierował 35-letni mieszkaniec tego powiatu. Podczas kontroli trzeźwości okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu i że kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Kłodzku.

Alkomaty parowały...

W niedzielę 18 lutego około godz. 4.45 policjanci w Nowej Rudzie podczas patrolu zatrzymali pojazd do rutynowej kontroli. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu go policjanci stwierdzili, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. Akurat temu kierowcy mogli zabrać prawo jazdy.


I jeszcze Świdnica. W piątek 16 lutego, w czasie kontroli drogowej, w ręce mundurowych wpadł 39-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen, mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. W sobotę 17 lutego Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali na terenie powiatu aż trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy to kierowca samochodu osobowego marki Ford, który miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi to 21-letni mężczyzna  zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował Volkswagenem mając blisko 0,9 promila. I jeszcze niechlubny rekordzista - 34-letni mężczyzna, który jechał Fiatem Panda mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.


W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym
w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.


Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn