Wszyscy ci panowie myśleli, że znaleźli bezpieczną kryjówkę dla tego, co chcieli ukryć. Ale jeden postawił na balkon.


W pracy handlował?

Policjanci pierwszego komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali 36-latka w środę 22 maja na terenie jednego z zakładów pracy przy ul. Jachimowicza. Podczas przeszukania szafki pracowniczej użytkowanej przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli w niej tyle amfetaminy, że można z niej było wykonać 115 porcji handlowych tego narkotyku. A potem w jego mieszkaniu odkryli kolejne woreczki z narkotykami. Była to tym razem metamfetamina, z której można blisko 1200 porcji handlowych tego narkotyku oraz mniejsze ilości marihuany.

Decyzją sądu mieszkaniec naszego miasta został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące i trafił już do aresztu śledczego w Świdnicy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.W takim miejscu jeszcze nie było...

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli 35-latka po tym jak ustalili, że może przewozić swoim autem środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymany w głośniku samochodowym ukrywał znaczne ilości marihuany. Zabezpieczone narkotyki to blisko 1000 porcji handlowych o wartości czarnorynkowej 10 tys. zł, które już nigdy nie trafią na ulicę. To nie wszystkie przewinienia mężczyzny. W chwili zatrzymania kierował samochodem osobowym pod wpływem narkotyków. Do tego mundurowi udowodnili mu 11 kradzieży z włamaniem do różnych obiektów na terenie powiatu jaworskiego.

35-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi oraz kradzież z włamaniem również są zagrożone karą więzienia do lat 10.
Może nie zajrzą. Zajrzeli

Na terenie Świebodzic funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód, podczas przeszukania którego znaleźli w bagażniku foliowe worki z zawartością suszu koloru zielonego. Kierowca, 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Cały kilogram.Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świdnicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres 3 miesięcy.Postawił na oczywistość

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Kłodzka  oraz funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej w Kłodzku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kłodzkiego zajmuje się uprawą konopi indyjskich. Potwierdziły się ich przypuszczenia. W mieszkaniu na balkonie podejrzanego znaleźli uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy donice z krzakami konopi i zatrzymali 45-letnigo mężczyznę. Ustalili, że uprawiał on zakazane zioła od około trzech miesięcy.

Podejrzany przyznał się do przedstawionych zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Czytaj też:
PODGÓRZE: I WYRZUCIŁ PRZEZ OKNO PUSZKĘ PO HERBACIE
POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM... WYDAŁA GO PRALKA
CO SIĘ CHOWA W PUDEŁKU PO CHIPSACH I NIE TYLKO?
POLICJA: JEDEN W LODÓWCE, DRUGI W SZAFIE
POLICJA WAŁBRZYCH: NARKOTYKI I TYTOŃ W LODÓWCE I NIE TYLKO
PRZECHOWYWAŁ NARKOTYKI W LODÓWCE

POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL
NOWE MIASTO: CO MOŻNA ZNALEŹĆ W WYCZYSTCE?
POLICJA: W PLECAKU, W PIWNICY I NA ŁAWCE W PARKU
KOLEJNY AMATOR SUSZU

POLICJA: W PORTFELU ORAZ W USTACH

PANIE POLICJANCIE, MAM NA SOBIE CUDZĄ KURTKĘ!
ZGUBIŁ PORTFEL Z NARKOTYKAMI
POLICJA: JAK TO PRZESTĘPCY NOCĄ BARDZO NIEOSTROŻNI BYLI

POLICJA: WYNAJĘTE MIESZKANIE, W MIESZKANIU NAMIOT, A W NIM... (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: NA KRADZIONYM I Z DZIWNĄ GUMĄ DO ŻUCIA
PIASKOWA GÓRA, REGION: W SAMOCHODZIE, W MIESZKANIU, W WARSZTACIE
POLICJA WAŁBRZYCH: NOCNA JAZDA Z MARIHUANĄ W...Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych, KPP Jawor