Tak w skrócie można podsumować zdarzenie, które miało miejsce w Wałbrzychu w nocy z 1 na 2 listopada. Podejrzany o kradzież 24-latek długo nie cieszył się jednak łupem. Wpadł, po niespełna 4 godzinach, gdy skradzionymi pieniędzmi usiłował zapłacić za zakupy. Grozi mu nawet 12 lat odsiadki.

1 listopada, około godz. 23, 58-letni mężczyzna idący ul. 1 Maja w Wałbrzychu został uderzony w głowę przez młodego mężczyznę. Po uderzeniu stracił przytomność, a gdy się ocknął stwierdził brak portfela. W nim miał 55 euro oraz dokumenty. O zdarzeniu natychmiast poinformował dyżurnego Komisariatu II Policji w Wałbrzychu, który powiadomił okoliczne policyjne patrole.

Około godz. 3 nad ranem patrol zatrzymał na jednej ze stacji benzynowych 24-latka, który usiłował zapłacić za zakupy najpierw kartą bankomatową, potem w walucie euro tłumacząc, że nie ma złotówek. Funkcjonariusze natychmiast powiązali te dwie sprawy. W czasie przeszukania odzieży zatrzymanego mężczyzny znaleziono przy nim kartę bankomatową i dokument ofiary rozboju.

Z uwagi na stan nietrzeźwości 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty rozboju oraz usiłowania kradzieży z włamaniem czyli płacenia skradzioną kartą. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też:
ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W RĘKU
POBILI BEJSBOLEM, ZDOBYLI ŁUP ZA 5 ZŁ
BIŁ BEZ LITOŚCI, A POTEM OKRADŁ
NAPADLI ICH WE CZTERECH I ZACZĘLI BIĆ
JEDEN TRZYMAŁ, DRUGI GROZIŁ NOŻEM
NAPADLI, SKOPALI, OKRADLI

POBIŁ STARSZEGO PANA BEZ POWODU
POLICJA WAŁBRZYCH: KOLEJNY NASTOLETNI ROZBÓJNIK
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDEN NASTOLATEK JAK 12 ROZBÓJNIKÓW
ZATRZYMANA 16-LATKA DOKONAŁA ROZBOJU


KMP Wałbrzych
Fot. ELW