17-latka uciekała przez pół Polski do swojego 32-letniego chłopaka z Boguszowa-Gorc. Na drodze stanął im patrol wałbrzyskiej drogówki. Ona musiała wracać, jemu grozi więzienie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj w nocy kierującego samochodem osobowym, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał przy sobie amfetaminę, najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem i przewoził na miejscu pasażera poszukiwaną 17-latkę. Za popełnione czyny 32-latek może trafić za kraty więzienia nawet 3 lata. Za tym komunikatem kryje się pomoc w ucieczce swojej dziewczynie, która była na "gigancie". Uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z okolic Radomia i wybrała się do swojej sympatii z Boguszowa-Gorc.

Wszystko układało się pomyślnie i młodzi dotarli do Boguszowa, ale 16 maja około godziny 1:00 na ul. Zachodniej przyjrzeli im się policjanci „drogówki”. Zauważyli kierującego samochodem BMW mieszkańca Boguszowa-Gorc i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania mundurowi ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze znaleźli w portfelu 32-latka także środki odurzające - amfetaminę. Mieszkaniec Boguszowa-Gorc przyznał się do kierowania pojazdem pod ich wpływem, dlatego policjanci pobrali od niego krew do badań.

W zatrzymanym do kontroli drogowej pojeździe na miejscu pasażera siedziała także 17-latka poszukiwana za ucieczkę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu nieletnia została przekazana opiekunowi prawnemu.
32-letni boguszowianin odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień, posiadanie narkotyków i jeżeli potwierdzą to badania laboratoryjne również jazdę pod ich wpływem. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Polecamy też:
WAŁBRZYCH: UCIEKAŁ NOCĄ PRZED POLICJĄ Z MIASTA PRZEZ DWIE GMINY
WIECZORNY POŚCIG PRZEZ CAŁY WALIM
PIRAT DROGOWY ZEPCHNĄŁ JĄ DO ROWU?
NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIERUJĄCYM
JEDEN SAMOCHÓD, KILKA PARAGRAFÓW
POŚCIG POLNĄ DROGA I KOLEJNA CZARNA BANDERA

POLICJA: 110 PO MIEŚCIE I NIETRZEŹWY OPERATOR KOPARKI
PIRACI W MARCISZOWIE I OKOLICACH
120 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM - ALE INNI KIEROWCY SĄ CZUJNI
SZALONY KIEROWCA TIR-A W AKCJI
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO


oprac. ELW
KMP Wałbrzych