Pędził quadem po walimskich trasach rajdowych, a za nim wóz policyjny. W końcu się spotkali...


Głuszyca i Walim mają szczęście do wieczornych pościgów. Do tego doszło 22 marca około godziny 20:10. Funkcjonariusze z Głuszycy na ul. Sienkiewicza zauważyli jadącego quadem i przyjrzawszy się mu, bez wahania podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do quada, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca może nie mieć prawa jazdy, albo jest pijany czy pod wpływem narkotyków i niezwłocznie poinformowali o zdarzeniu dyżurnego komisariatu w Głuszycy, a następnie rozpoczęli pościg, który zakończył się dopiero po kilkunastu kilometrach. 24-latek na ul. Janusza Kuliga w Walimiu przez nadmierną prędkość na zakręcie wpadł w poślizg i uderzył... w radiowóz.Podczas legitymowania mundurowi znaleźli przy mężczyźnie niewielką ilość marihuany. Przyznał się sam, że nie ma ją nie tylko w kieszeni, w związku z tym policjanci zawieźli go do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie lekarz pobrał od niego krew do ampułki celem potwierdzenia obecności substancji odurzających w organizmie. Okazało się też, że miłośnik ostrej jazdy i walimskich oesów uprawnień do kierowania nie posiada wcale.


24-letni mieszkaniec Rościszowa odpowie teraz za: przestępstwo kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez policję polecenia zatrzymania pojazdu, za jazdę bez uprawnień i - jeżeli potwierdzą to badania próbek krwi - pod wpływem narkotyków oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. A my cieszymy się, że wszystko tylko tak się skończyło...

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: SKUTEREM ŚNIEŻNYM WJECHAŁ W CHRYSLERA
WAŁBRZYCH: UCIEKAŁ NOCĄ PRZED POLICJĄ Z MIASTA PRZEZ DWIE GMINY
WIECZORNY POŚCIG PRZEZ CAŁY WALIM
PIRAT DROGOWY ZEPCHNĄŁ JĄ DO ROWU?
NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIERUJĄCYM
JEDEN SAMOCHÓD, KILKA PARAGRAFÓW
POŚCIG POLNĄ DROGA I KOLEJNA CZARNA BANDERA
POLICJA: 110 PO MIEŚCIE I NIETRZEŹWY OPERATOR KOPARKI
PIRACI W MARCISZOWIE I OKOLICACH
120 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM - ALE INNI KIEROWCY SĄ CZUJNI
SZALONY KIEROWCA TIR-A W AKCJI
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO

POLICJA: TAKIEGO POŚCIGU JESZCZE NIE BYŁO...

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych