Policja zatrzymała 23-letniego wałbrzyszanina, który dokonał rozboju na innymi 25-letnim mieszkańcu naszego miasta. Mężczyzna najpierw dotkliwie pobił pokrzywdzonego, a następnie dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz portfela z dokumentami. Wszystko to miało miejsce na głównej ulicy Szczawna-Zdroju.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia. Około godziny 17:45 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Pokrzywdzony wałbrzyszanin oświadczył, iż został uderzony w głowę, a gdy przewrócił się na ziemię był kopany po całym ciele. Ostatecznie w wyniku rozboju 25-latkowi zostało skradzione mienie o wartości 1700 złotych.

Mundurowi szybko ustalili, kto jest sprawcą i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przy ul. Reja w Wałbrzychu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał miejsce, w którym ukrył skradzione przedmioty. W wyniku przeszukania policjanci odnaleźli odebrane podczas rozboju przedmioty, które przekazali poszkodowanemu.

23-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem za rozbój.  Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego dozór policyjny, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tysięcy złotych.

Podobne sprawy
ZAATAKOWAŁ72-LATKĘ NA ULICY. POBIŁ I OKRADŁ

W KOMINIARCE I Z NOŻEM DO TAPET
ZACZEPIŁ, STERRORYZOWAŁ I OKRADŁ W SAMYM CENTRUM
GROZIŁ NOŻEM SPRZEDAWCZYNI NA NOWYM MIEŚCIE
UDERZYŁ W GŁOWĘ, OKRADŁ I POSZEDŁ NA ZAKUPY
ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W RĘKU
STERRORYZOWAŁ I OKRADŁ 66-LATKA Z SĄSIEDZTWA
NASTOLATKI Z METALOWĄ PAŁKĄ TELESKOPOWĄ
POBILI BEJSBOLEM, ZDOBYLI ŁUP ZA 5 ZŁ
BIŁ BEZ LITOŚCI, A POTEM OKRADŁ
POBIŁ STARSZEGO PANA BEZ POWODUKMP Wałbrzych
oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn