W sumie około dziewięciu promili mieli nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści zatrzymani w ten weekend na drogach Wałbrzycha i powiatu. A u sąsiadów...


W sobotę 21 kwietnia około godziny 21:30 policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Andersa 61-letniego kierującego samochodem marki Citroen. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca naszego miasta 1,95 promila tej substancji w organizmie.

Natomiast w niedzielę 22 kwietnia około godziny 17.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy w miejscowości Niedźwiedzica zatrzymali nietrzeźwego 24-letniego motorowerzystę. W tym przypadku wynik badania to 1,26 promila alkoholu we krwi.

Trzy godziny później policjanci prewencji zatrzymali na ul. Batorego w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca Jedliny-Zdroju. Badanie wykazało u kierującego samochodem Mazda aż 2,58 promila alkoholu w organizmie. W dodatku mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Tego samego dnia przed północą na ul. 11 Listopada mundurowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli auto marki Volkswagen. Wynik badania 26-letniego kierowcy to 0,51 promila alkoholu we krwi.


W trakcie weekendu policjanci zatrzymali także trzech nietrzeźwych rowerzystów. W sobotę na ul Kombatantów w Wałbrzychu, a w niedzielę w Walimiu na ul. Wyszyńskiego oraz w Jedlinie-Zdroju na ul. Noworudzkiej. Wyniki badań wahały się w granicach od 0,94 do 1,50 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

W powiecie świdnickim też nie było dużo lepiej:
w piątek 20 kwietnia 42-letni kierowca auta marki Opel Vectra miał blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. 
W niedzielę 22 kwietnia policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Opel Corsa mając blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie  - a niechlubny niedzielny rekordzista to 50-latek, prowadzący auto marki Volkswagen Golf z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie. 
 
Czytaj też:
POLICJA: PIJANE W MERCEDESACH I CZTERY PROMILE
POLICJA WAŁBRZYCH: MISTRZOWIE PODWÓJNEGO GAZU
POLICJA: NAJPIERW POPIJANIE, POTEM DACHOWANIE
POLICJA: DZIWNE PRZYGODY Z SAMOCHODAMI I TRAKTOREM


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych