Sprawca napadu rabunkowego na stację benzynową na Podzamczu już w rękach Policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali sprawcę sobotniego napadu rabunkowego na stację benzynową przy ul. Wieniawskiego. 20-letni mieszkaniec miasta nie nacieszył się swym łupem i trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 lipca, roku około godziny 23:30 w Wałbrzychu. Sprawca ubrany w bluzę z założonym kapturem na głowie wszedł na stację paliw znajdującą się przy ul. Wieniawskiego. Przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Jego łupem padło ponad 900 złotych.

 

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej jedynki zaalarmowani natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Penetrując teren zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy podanemu przez pracowników stacji. Mężczyzna na widok radiowozu rzucił się do ucieczki, odrzucając trzymany w ręku przedmiot. Mundurowi widząc uciekiniera, po krótkim pościgu zatrzymali go. Wyrzucony przez niego przedmiot był plastikową atrapą broni. Sprawcą napadu okazał się nietrzeźwy 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Policjanci znaleźli w jego bluzie także skradzioną gotówkę.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Za popełniane przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecamy też:
POBIŁ STARSZEGO PANA BEZ POWODU
POLICJA WAŁBRZYCH: KOLEJNY NASTOLETNI ROZBÓJNIK
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDEN NASTOLATEK JAK 12 ROZBÓJNIKÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: NASTOLATEK Z KAMERĄ
NIELEGALNA AKTYWNOŚĆ MAŁOLATÓW PRZED WAKACJAMI
POLICJA: NAĆPANA MŁODZIEŻ W SZPITALU - STAN CIĘŻKI
WŁAM NA GIGANCIE
NASTOLETNI WANDALE KONTRA WIATA PRZYSTANKOWA
ZATRZYMANA 16-LATKA DOKONAŁA ROZBOJU


info i fot. KMP w Wałbrzychu
oprac. ELW