Miała odwiedzać mieszkającego w Boguszowie-Gorcach 66-latka, bo ten potrzebował codziennej pomocy. Ukradła mu wszystko, co posiadał.


35-letnia wałbrzyszanka zamiast wspierać schorowanego mężczyznę, podstępem ukradła mu kartę płatniczą, a następnie wypłaciła z niej wszystkie oszczędności. Boguszowscy funkcjonariusze o sprawie zostali powiadomieni w miniony poniedziałek po południu. Z mieszkania przy ul. Kopernika skradziona została karta płatnicza. Następnie złodziej szybko wypłacił wszystkie oszczędności znajdujące się na koncie -  ponad tysiąc złotych.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania i wytypowali 35-letnią mieszkankę Wałbrzycha, która odwiedzała mężczyznę w miejscu zamieszkania i, jak się okazało, to ona podstępem wykradła kartę.


Mundurowi z Boguszowa-Gorc zatrzymali kobietę dzień później. W trakcie przeszukania jej mieszkania znaleźli skradzioną kartę. Wałbrzyszanka przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj też:
NAPADALI I OKRADALI SENIORKI, ZABIERALI ZŁOTO
POLICJA WAŁBRZYCH: PERFIDIA OSZUSTÓW NIE ZNA GRANIC
CHCIAŁ POMÓC, A ONA GO OKRADŁA

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych