Nieszczęśnik nie wiedział, co go czeka, kiedy umawiał się z dwoma "klientami".


21-letni wałbrzyszanin miał do sprzedania kilka sztuk e-papierosów o łącznej wartości 430 złotych. W środę 7 marca o godzinie 14.00 umówił się przez komunikator internetowy przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu z dwoma mieszkańcami Świdnicy, żeby sprzedać im swój towar.

Zainteresowani zakupem 17 i 18-latek dokładnie obejrzeli oferowane produkty, jednak nie mieli ochoty za nie zapłacić. Po prostu ukradli e-papierosy wałbrzyszaninowi, a kiedy ten próbował odebrać skradzione mienie, zaczęli go bić po twarzy, a następnie kopać po całym ciele. A potem uciekli.Zaalarmowani o zdarzeniu wałbrzyscy policjanci dokładnie wypytali pokrzywdzonego i po uzyskaniu informacji udali się do Świdnicy, aby zatrzymać nastolatków. Obaj sprawcy trafili w ich ręce jeszcze tego samego dnia wieczorem. Skradzione mienie zostało odzyskane.

17-latek i 18-latek podczas czynności procesowych przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec nich dozór policyjny.

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych