Trzech mieszkańców powiatu wałbrzyskiego trafiło w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniami, których dokonali w ostatnich latach na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz kamiennogórskiego.

 

Boguszowscy funkcjonariusze w ostatnich dniach pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do samochodowej myjni automatycznej usytuowanej na terenie Krzeszowa, z której zginęło 2 tysiące złotych. Policjanci ustalili, że za przestępstwem stoi trzech mieszkańców Grząd w gminie Czarny Bór. Młodzi mężczyźni w wieku 18, 22 i 24 lat zostali zatrzymani 7 stycznia w swoich miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych przeszukań pomieszczeń odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Mundurowi udowodnili 18-latkowi popełnienie czterech innych podobnych przestępstw dokonanych w roku 2018 na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz kamiennogórskiego. Nastolatek między innymi pod koniec listopada poprzez zerwanie skobla w drzwiach altanki ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2,5 tysiąca złotych. Najstarszy z mężczyzn – 24-latek – odpowie dodatkowo za 9 innych kradzieży i włamań na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru oraz Krzeszowa, których dokonał natomiast w latach 2017 i 2018.
 

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.


Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: WŁAMAŁ SIĘ 26 RAZY NA TERENIE MIASTA
WAŁBRZYCH: NISZCZYŁ I PLĄDROWAŁ W CAŁYM ŚRÓDMIEŚCIU
POLICJA: GRASOWALI W DWÓCH POWIATACH PRZEZ CAŁE WAKACJE
POLICJA WAŁBRZYCH: WŁAMAŁ SIĘ I UKRADŁ RZECZY WARTE 32 000 ZŁ
POLICJA: CO DWIE ZAKOCHANE PARY ROBIŁY W PIWNICACH?
ŚRÓDMIEŚCIE: WŁAMANIE NA PLEBANIĘ
SOBIĘCIN: DWAJ WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJI
PODZAMCZE: WŁAMAŁ SIĘ I ZABRAŁ BUDOWLAŃCOWI NARZĘDZIA PRACY
POLICJA WAŁBRZYCH: 15 WŁAMAŃ: MOŻE BYLI TEŻ W TWOJEJ PIWNICY?oprac. ELW
fot ilustracyjne