Wałbrzyska policja radzi, co robić, aby w weekend nie narazić się na nieprzyjemne niespodzianki na przykład w drodze do Skalnego Miasta w Czechach.


Wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu, którzy chcieliby skorzystać z przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie. Obecnie po stronie czeskiej na tej trasie występują utrudnienia w ruchu drogowym związane z remontem nawierzchni jezdni, a przy tym także brakiem miejsc postojowych. W związku z tym wszystkim kierującym zaleca się wybranie przejścia granicznego w Golińsku i pozostawienie samochodu na jednym z polecanych przez stronę czeską parkingów.

- W przypadku pokonania przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie może się okazać, że utkniemy w gigantycznym korku. Niewykluczone jest również, że zostaniemy zawróceni przez policjantów z tego kraju do Polski, ze względu na brak możliwości przejazdu dalszym odcinkiem drogi w kierunku Adršpachu. Strona czeska zaleca dotarcie do tej turystycznej miejscowości trasą przez przejście graniczne w Golińsku - ostrzegają funkcjonariusze.
 

Wybierając się do Adršpachu warto pamiętać o właściwym i bezpiecznym parkowaniu. Według strony czeskiej najlepiej swój samochód pozostawić na parkingach przy dworcach kolejowych w Teplicach nad Metují (centralny lub miasto) i dalej udać się pociągiem do miejsca docelowego. Pociągi w obu kierunkach kursują co pół godziny, a przystanek znajduje się w pobliżu wejścia do Skalnego Miasta.

Czytaj też:
JEŹDZIMY JUŻ AUTOBUSEM DO CZECH, A KIEDY POCIĄGIEM?
WAŁBRZYCH: AUTOBUSEM ZNÓW DOJEDZIEMY DO CZECH, WRACAJĄ TEŻ LOTY
Autobus miejski z Wałbrzycha do Czech: Zapraszamy na pogranicze polsko-czeskie
Wałbrzych: Rusza pociąg do Mezimesti i Adrspachu [FOTO]


Opr. MS
Foto ilustracyjne: UMiG Mieroszów