Gapowicze, strzeżcie się! Możecie posiedzieć...


W poniedziałek 13 września wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą postawili zarzut oszustwa 34-letniej wałbrzyszance, która pod koniec listopada zeszłego roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jedną z firm oferującą pożyczki, a mającą swój oddział w naszym mieście. Kobieta dodatkowo była poszukiwana za - wielokrotne wyłudzenie przejazdu środkiem lokomocji. 

Mundurowi ustalili, że 30 listopada 2020 roku podejrzana przekazała pracownikowi instytucji udzielającej pożyczek zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez nią zarobków. Kobieta otrzymała wtedy kredyt gotówkowy w kwocie 700 złotych, ale nie zamierzała go spłacać. Tym samym "działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem". I teraz za to odpowie, ale nie tylko za to.


Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latka jest poszukiwana za trzykrotną jazdę na gapę koleją. Dlatego też mieszkanka naszego miasta została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy i niebawem zostanie przewieziona do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższych 15 dni. Dodatkowo kobieta za oszustwo odpowie teraz kolejny raz przed sądem. Jej pobyt w więzieniu może się przedłużyć o 8 lat.

Kodeks karny: 
Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 
 
Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne