Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca naszego miasta. W mieszkaniu przy ul. 11 Listopada przechowywał on środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować aż 306 porcji handlowych tego narkotyku. 

W trakcie czynności operacyjnych policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili dodatkowo, że podejrzany sprzedawał środki psychotropowe innym osobom. W związku z tym prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanina dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 3 tysięcy złotych.
 

Natomiast f
unkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o uprawę oraz posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli w plecaku dwa słoiki, a w nich sprasowany susz roślinny. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. 20-latek posiadał blisko 465 porcji handlowych tego narkotyku.  W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1610 złotych. 

W trakcie przesłuchania 20-latek przyznał, że narkotyk pochodzi z własnej hodowli i stwierdził, że posiadał go na własny użytek. W mieszkaniu nie znaleziono już przedmiotów, które posłużyły do uprawy narkotyku. 
 
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat.

Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: KPP Świdnica