Najpierw spisała pełne dane z karty płatniczej znalezionej na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów, a następnie dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych...


W zeszłym tygodniu 22-letnia wałbrzyszanka robiła zakupy w jednym z marketów na terenie naszego miasta. Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatniczą w terminalu. Pracownik sklepu przekazał ją kierownikowi, a ten schował ją do sejfu. O zdarzeniu wiedziała jednak inna z pracownic, która wykorzystała moment nieuwagi pozostałego personelu, spisała dane znajdujące się na karcie płatniczej, a następnie pomiędzy 16 a 17 lutego dokonała szesnastu transakcji internetowych, powodując straty o łącznej wysokości 650 złotych.

Pokrzywdzona po kilku dniach zorientowała się, że nie ma karty płatniczej, a na koncie brakuje jej środków i zgłosiła sprawę policjantom. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w wyniku szybkich działań operacyjnych ustalili sprawczynię przestępstwa. 32-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana 20 lutego około godziny 11:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Niepodległości.

Kobieta przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁA POMAGAĆ, A OKRADŁA
PODZAMCZE: TAK SIĘ KOŃCZY POZOSTAWIENIE NIEZAMKNIĘTEGO SAMOCHODU...
UŻYCIE CUDZEJ KARTY BANKOMATOWEJ TRAKTOWANE JAK KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Opr. MS
Foto: ilustracyjne