Zapewne nerwowy nastolatek niewyraźnie odpowiadał na pytania policjanta...


23 lipca jaworscy policjanci patrolując teren miasta na rowerach zauważyli grupę młodych ludzi siedzących na ławce. Dwóch z nich na widok funkcjonariuszy zaczęło się nerwowo zachowywać. Nie umknęło to uwadze mundurowych, którzy postanowili ich skontrolować.

W trakcie sprawdzania wyjaśnił się powód, dla którego próbowali oni uniknąć spotkania z policjantami. Podczas kontroli okazało się, że 17-latek w portfelu miał dwa zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością białych kryształków. Natomiast 16-letni mieszkaniec Jawora w jamie ustnej ukrył woreczek strunowy, w którym znajdował się susz roślinny koloru zielonego, zawinięty w aluminiową folię. Przeprowadzone badanie wykazało, że to pierwsze to metaamfetamina, a drugie - marihuana.


Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków oraz sprawdzają źródło ich pochodzenia. A młodzi ludzie staną przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
PANIE POLICJANCIE, MAM NA SOBIE CUDZĄ KURTKĘ!
POLICJA: MŁODZIEŻ Z NIMI SPACERUJE I WOZI JE AUTEM
POLICJA: NAĆPANA MŁODZIEŻ W SZPITALU - STAN CIĘŻKI
POLICJA: NIELETNIEJ DZIEWCZYNIE PODAWALI NARKOTYKI
POLICJA: W PLECAKU, W PIWNICY I NA ŁAWCE W PARKU
ZGUBIŁ PORTFEL Z NARKOTYKAMI

Opr. MS
Foto: ilustracyjne