Zobaczył radiowóz na sygnale, pędem przejechał obok niego, a potem się oglądał, co ten radiowóz robi... a może widział dwa radiowozy?


Policjanci z jaworskiej komendy zauważyli kierowcę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania osobowego auta marki Ford Focus. Jednak kierowca na widok ruszającego radiowozu zaczął uciekać. Nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w murowane ogrodzenie posesji. Jak się później okazało, jego stan nie pozwalał na dłuższą jazdę. Badanie alkomatem wykazało 3,42 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mieszkańca gminy Paszowice...Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie po pijanemu odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem w ostatnie, poniedziałkowe, badania trzeźwości kierowców w powiecie wałbrzyskim wypadły w miarę pozytywnie. Odbyły się w godzinach od 5:00 do 9:00 na ul. Wyszyńskiego w Walimiu. Mundurowi przebadali blisko 400 kierujących i wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali natomiast 61-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zastosował się do orzeczonego wobec niego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych  i jechał po drodze publicznej motorowerem.

Czytaj też:
NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
POLICJA: MIAŁ 2,5 PROMILA I PRZYJECHAŁ... PO ALKOHOL
POLICJA WAŁBRZYCH: TO SIĘ NAZYWA NAŁOGOWE ŁAMANIE PRZEPISÓW!
POLICJA WAŁBRZYCH: POŚCIG I QUADEM W RADIOWÓZ
DWA POŚCIGI, DWA ZDERZENIA, ALKOHOL I NARKOTYKI

DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO

Świdnica Dla Was.info
Foto użyczone: KPP Jawor