Jeden nietrzeźwy kierowca umykał przez pola, a drugi zaparkował... na trzech już wcześniej zaparkowanych autach.


W środę 31 października funkcjonariusze z komendy policji w Jaworze w trakcie pomiaru prędkości jazdy namierzyli osobowe Mitsubishi, którego kierowca na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, ale ten znacznie przyspieszył i w trakcie ucieczki popełniał kolejne wykroczenia, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Pościg nie trwał długo i zakończył się w polu, gdzie mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Policjanci byli jednak szybsi. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Zakopanego, u którego po wykonanym badaniu stanu trzeźwości stwierdzono 0,95 promila alkoholu w organizmie.


Amator jazdy na "podwójnym gazie " usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast we wtorek 30 października około godziny 21.30  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie, że na parkingu na jednym z osiedli w tym mieście doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 44-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus zderzył się... z trzema zaparkowanymi pojazdami.
 
Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem po pijanemu grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za swój niedopracowany manewr...

Czytaj też:
SZCZAWIENKO: UCIEKŁ PRZED POLICJĄ DO PSIEJ BUDY
POLICJA WAŁBRZYCH: POŚCIG I QUADEM W RADIOWÓZ
DWA POŚCIGI, DWA ZDERZENIA, ALKOHOL I NARKOTYKI
SZCZAWIENKO: NOCNY POŚCIG ULICAMI MIASTA
UCIEKAŁ PRZED DROGÓWKĄ. WBIŁ SIĘ W MUR
NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
POLICJA: POSZUKIWANI ZŁODZIEJE GARAŻOWI I SPRAWCY DWÓCH KOLIZJI

Opr. MS
Foto użyczone: KPP Jawor