Policja utrudniła życie mieszkance Podgórza, pasażerowi pewnego samochodu i nerwowemu kierowcy innego samochodu...


Handel kwitł

Papierosy oraz krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w miniony poniedziałek policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w czasie przeszukania mieszkania 43-letniej kobiety. Wałbrzyszanka usłyszała już zarzut nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi bez wymaganej akcyzy.

Wałbrzyscy funkcjonariusze podejrzewali, że 43-letnia mieszkanka naszego miasta handluje papierosami niewiadomego pochodzenia. W poniedziałek 19 marca przed południem przeprowadzili więc przeszukanie mieszkania przy ul. Niepodległości, w którym znaleźli blisko 5 tysięcy sztuk papierosów oraz 6 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 4 tysiące złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano dodatkowo na blisko 12 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym kobiecie grozi teraz wysoka grzywna.


W portfelu miał

Natomiast policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 20 marca zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Podejrzewając, że pasażer może posiadać narkotyki, dokładnie sprawdzili i jego, i samochód. Ich podejrzenia potwierdziły się. W portfelu miał 2 porcje handlowe metamfetaminy oraz 3 porcje handlowe marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę wyjaśnienia. 22-latek z Kamiennej Góry usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do czego się przyznał. Jak twierdzi, posiadał je tylko i wyłącznie do własnego użytku. Za to grozi  mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Roztrzęsiony diler

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali do kontroli pojazd. Kierowca zaczął zachowywać się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Kierując się doświadczeniem zawodowym policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu zawartości kieszeni mężczyzny, wobec którego podjęto interwencję. Przeczucie nie myliło policjantów. Ujawnili woreczki strunowe z zawartością białej substancji. W tym momencie nastąpiło zatrzymanie 37 letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Wydarzenia następowały po sobie lawinowo. Przeszukanie samochodu, a następnie pomieszczeń mieszkalnych skutkowały zabezpieczeniem kolejnych porcji narkotyków. Przeprowadzone badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to: amfetamina w ilości ponad 2000 porcji Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną, telefon komórkowy i znaczną kwotę pieniędzy. Wszystko to może świadczyć, że mężczyzna zajmował się sprzedażą narkotyków.


Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą. 


Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych