Najpierw uderzył w inny samochód w Boguszowie-Gorcach, a potem uciekł do Kamiennej Góry wioząc dziecko. Dwaj inni panowie z naszego miasta i powiatu przyczynili pracy sąsiedniej drogówce.


A to wszystko z dzieckiem

Do pierwszego zdarzenia doszło w Boguszowie Gorcach 7 stycznia. Kierujący samochodem marki Mitsubishi 30-letni mężczyzna spowodował kolizję z innym pojazdem i odjechał w kierunku Kamiennej Góry. Funkcjonariusze kamiennogórskiej jednostki policji po otrzymaniu informacji wyjechali mu naprzeciw. Samochód został zatrzymany na ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze. W środku znajdowało się 10-letnie dziecko. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu i po zbadaniu alkomatem ustalili, że mieszkaniec Kamiennej Góry ma 1,4 promila w organizmie. Dodatkowo okazało się, że prowadził bez prawa jazdy.

Dziecko przekazano osobom najbliższym, a samochód został odholowany na parking strzeżony. Kierującemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Niewykluczone, że kwalifikacja czynu może ulec zmianie, bo kamiennogórzanin dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i narażanie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi.


Gdzie jeżdżą wałbrzyszanie bez prawa jazdy?

Dzień później policjanci z kamiennogórskiej „drogówki” w trakcie patrolu ulic Lubawki zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Okazało się, że kierującym jest 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji wydało się, że kierowca w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym, a kierowca ukarany.

Podobna sytuacja miała zresztą miejsce 5 stycznia - funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry pełniąc służbę na drodze wojewódzkiej 367 zatrzymali do kontroli samochód marki Iveco. Kierującym był 27-letni mężczyzna, również wałbrzyszanin. Jak się okazało w trakcie kontroli, też nie miał prawa jazdy, bo mu je odebrano. Tu także wszystko się skończyło jak powyżej.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: STALE KTOŚ WSIADA ZA KÓŁKO BEZ UPRAWNIEŃ
POLICJA WAŁBRZYCH: NAPIŁ SIĘ I CHCIAŁ PRZEWOZIĆ DZIECI
PIJANY KIEROWCA UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ WIOZĄC 3-LATKĘ BEZ FOTELIKA
UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ - BMW NIE POMOGŁO

PIJANY RAJD PRZEZ PODZAMCZE- TARANOWAŁ SAMOCHODY
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM

Opr. MS
Foto użyczone: KPP Kamienna Góra