Jak to się stało, że dziecko spadło z wyciągu krzesełkowego? Czeska policja poszukuje świadka, który musiał to widzieć. I wszystkich innych, którzy mogli to widzieć.


Policjanci Republiki Czeskiej z Wydziału Kryminalnego KPP w Semilach zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia, do jakiego doszło 5 stycznia około godz. 9:30 w Harrachowie, gdzie z wyciągu krzesełkowego wypadła 6-letnia dziewczynka.

Wypadek miał miejsce na wyciągu krzesełkowym Delta prowadzącym na Diablą Górę /Čertovu horu/ w czeskim Harrachowie. Czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym jechał razem z dziewczynką i jej babcią mężczyzna o nieznanej tożsamości, prawdopodobnie nie był Czechem. Właśnie ten mężczyzna mógłby bardzo pomóc funkcjonariuszom prowadzącym śledztwo w tej sprawie, ale do tej chwili nie udało się go odnaleźć.

Policjanci proszą o kontakt także wszystkich innych świadków tego zdarzenia. W sobotę na stoku narciarskim było bardzo dużo narciarzy, nie tylko z Czech. Osoby, które mają wiedzę mogącą przyczynić się do poszerzenia ustaleń w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem ds. Współpracy Międzynarodowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Libercu, pod nr tel.: +420 721 799 010, lub mailowo: krpl.omv@pcr.cz.


Opr. MS
Foto: Świdnica Dla Was.info