Wyszedł z aresztu i pierwsze swoje kroki skierował do lokalu gastronomicznego. Bynajmniej nie po to, żeby posiedzieć w ogródku...


Tuż po godzinie 1.00 w nocy 6 września ulicą Łukową w Świdnicy przechodzi mężczyzna w charakterystycznej koszulce w paski. Wchodzi do ogródka zewnętrznego przy jednym z lokali. Po minucie wychodzi z tego miejsca i znika w bocznej uliczce. Po chwili ogródek staje w płomieniach. To wszystko utrwaliły kamery monitoringu miejskiego, a jego operator natychmiast przekazał tę informację dyżurnemu straży miejskiej. Na miejsce skierowano patrol oraz wezwano straż pożarną. Ogień objął już wszystkie krzesełka złożone w ogródku, płomienie sięgały markizy, istniało zagrożenie, że za chwilę może zapalić się styropianowe ocieplenie elewacji budynku.

Strażnikom udało się częściowo stłumić ogień przy użyciu gaśnicy samochodowej. Po chwili na miejsce dotarła jednostka ratowniczo-gaśnicza i szybko ugasiła ogień. Po zakończeniu akcji patrol obejrzał zapis z monitoringu. Strażnicy bez trudu rozpoznali podpalacza. 


Był to bezdomny, który właśnie opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę aresztu po jednym z wyroków z wniosku straży miejskiej. Strażnicy ponownie wyjechali w teren poszukując sprawcy podpalenia. Tuż po godzinie 6.00 podpalacz został schwytany. Przyznał się do podpalenia, nie był w stanie wyjaśnić dlaczego to zrobił. Obecnie oczekuje w policyjnej izbie zatrzymań na postawienie zarzutów.

Pożary wywołane przez osoby bezdomne nie należą do rzadkości również w Wałbrzychu np. podpalenie restauracji na Piaskowej Górze -
Piaskowa Góra: Zapalił ognisko pod schodami Kryształowej , a także budynku wielorodzinnego - Podzamcze: Zapalił sobie ognisko w zsypie.Czytaj też:
NOCĄ PODPALILI BUDYNEK Z KILKUDZIESIĘCIOMA LOKATORAMI
POLICJA: JAK TO MAŁOLATY SPALIŁY BUDYNEK BASENU...
PODPALIŁ DWA AUTA NA ZLECENIE 82-LETNIEJ KOBIETY
PŁONĄŁ PODPALONY BUDYNEK. JEST NAGRODA ZA WSKAZANIE SPRAWCY (FOTO)
POPIŁ I PODPALIŁ WŁASNY DOM?

PODPALIŁ DOM, W KTÓRYM MIESZKA JEGO BYŁA I DZIECI
POLICJA: PODPALIŁ BUDYNEK, ŻEBY ZGINĘLI SĄSIEDZI
POŻAR W STARYM LESIEŃCU: PODEJRZANY O PODPALENIE ARESZTOWANY


Świdnica Dla Was.info