Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej, kierowania gróźb karalnych oraz zarzut "zmuszania do określonego zachowania przy użyciu groźby bezprawnej".


Policjanci z Kamiennej Góry 7 lipca zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który dzień wcześniej przy użyciu broni palnej groził pobiciem i pozbawieniem życia dwóm mieszkańcom tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast jego broń trafiła do policyjnego depozytu. N
a podstawie zebranego obszernego materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przedstawili 49-latkowi 3 zarzuty dotyczące gróźb karalnych, przymusu wywieranego za pomocą takich gróźb oraz nielegalnego posiadania broni palnej. Następnie przesłuchano go w charakterze podejrzanego.

Za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, natomiast za zmuszanie innej osoby do określonego zachowania przy użyciu groźby bezprawnej do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stosunku do innej osoby groźby karalnej - do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zawnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze o zastosowanie w stosunku do mężczyzny tymczasowego aresztowania. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze aresztował go na okres 3 miesięcy.

Teraz sąd decydując o karze dla 49-letniego kamiennogórzanina z pewnością weźmie pod uwagę to, że w przeszłości był on wielokrotnie karany.


Czytaj też:
POLICJA: TWIERDZIŁ, ŻE JEST ŚW. JANEM CHRZCICIELEM I... GROZIŁ ŚMIERCIĄ
POLICJA: WYJĄŁ NÓŻ I GROZIŁ MIESZKAŃCOM, ŻE ICH POZABIJA
POLICJA: NAPADALI Z BRONIĄ NA STACJE BENZYNOWE
POLICJA WAŁBRZYCH: NOCNY POŚCIG ZA SPRAWCĄ NAPADU

Opr. MS
Foto użyczone: KPP Kamienna Góra