W trudnych warunkach, wieczorem, przy bardzo niskiej temperaturze i znacznej ilości śniegu, policjanci wraz z innymi służbami uratowali 52-latka przed śmiercią.


Dyżurny kamiennogórskiej Policji wieczorem 6 lutego otrzymał informację o mieszkańcu gminy Lubawka, który pozostawił list pożegnalny, sugerując zamiar popełnienia samobójstwa. Z listu wynikało, że zażył sporą ilość lekarstw, którą popił alkoholem, a następnie wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Dyżurny jednostki ogłosił alarm mobilizując wszystkich funkcjonariuszy do działania. Do akcji włączyli się strażacy z Kamiennej Góry i z lokalnych OSP.

Policjantka Komisariatu Policji w Lubawce po ustaleniu numeru telefonu zdesperowanego mężczyzny nawiązała z nim kontakt telefoniczny. Mimo kilkukrotnych prób i trudności w nawiązaniu jakiejkolwiek rozmowy udało się ustalić, gdzie on przebywa. Leżał w śniegu, niedaleko zabudowań gospodarczych jednego z osiedli. Był w stanie wychłodzenia, policjanci tracili z nim kontakt. Do czasu przybycia służb ratunkowych umieścili go w radiowozie. Ostatecznie mężczyzna przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala.


Funkcjonariusze apelują do wszystkich o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie zamarznięciem. Nie bądźmy w takich sytuacjach obojętni. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. A mrozy i śnieg mają powrócić w tym tygodniu.

Czytaj też:
ZAGINIONY 69-LATEK ZE ŚWIEBODZIC ZNALEZIONY W WAŁBRZYCHU
20-LETNI ALAN Z WAŁBRZYCHA ODNALEZIONY. RODZINA SZCZĘŚLIWA
WAŁBRZYCH REGION: WIELKIE POSZUKIWANIA 63-LATKI [ZDJĘCIA]
STARY KSIAŻ: ZAGINĄŁ NA IMPREZIE. ODNALEZIONY W STANIE CIĘŻKIM

SMUTNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 66-LATKAOpr. MS
Foto użyczone: KPP Kamienna Góra