Tych dwojga lepiej, żebyśmy nigdy nie spotkali... ani nasze samochody.


W dziecięcej różowej saszetce...

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji komendy w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią mieszkankę gminy Bolków. 24 listopada około godziny 21.45 na terenie Jeleniej Góry policjanci zauważyli auto marki Volkswagen, którego kierująca gwałtownie przyspieszała i hamowała, a do tego nie stosowała się do sygnalizacji świetlnej. Jej zachowanie wskazywało na to, że mogła być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka gminy Bolków, która przewoziła swoją 11-letnią córkę oraz 2 pasażerów. Jak mówią policjanci, kobieta dziwnie się zachowywała, więc nabrali podejrzeń, że jest pod wpływem narkotyków. Po dokładnym sprawdzeniu jej auta znaleźli 4 woreczki strunowe z metamfetaminą oraz rurki, które mogły służyć do zażywania narkotyków. Wszystkie te przedmioty schowane były w podręcznej torebce, która znajdowała się w dziecięcej różowej saszetce.

Kobiecie pobrano krew do badań w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mogła prowadzić pod wpływem substancji zabronionych. Na pewno odpowie za posiadanie środków odurzających. Grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


To się ostatnio często zdarza...

Do innego zdarzenia z udziałem samochodów doszło nocą 24 listopada na jednej z ulic Kłodzka. W stojących na parkingu autach jakiś człowiek wybijał młotkiem szyby. Po dotarciu na miejsce policja zatrzymała podejrzanego o uszkodzenie trzynastu pojazdów.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Był nietrzeźwy, trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz też usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia wyrządzonych szkód.


Czytaj też:
GŁUSZYCA: MIESZKAŃCY ZANIEPOKOJENI AKTAMI WANDALIZMU (FOTO)
BIAŁY KAMIEŃ: WŁAMYWAŁ SIĘ DO AUT, NISZCZYŁ AUTOBUSY I...
POBIŁ MĘŻCZYZNĘ I SKAKAŁ PO SAMOCHODZIE

DWA SAMOCHODY SPŁONĘŁY, KOLEJNY USZKODZIŁA KOBIETA
WPADŁ W SZAŁ I ZNISZCZYŁ SKLEPOWE WITRYNY. POWÓD?

POLICJA WAŁBRZYCH: USZKODZONY AUTOBUS, PODPALONY PARASOL I...
ŚRÓDMIEŚCIE: OKRADLI I ZNISZCZYLI ZAPARKOWANE AUTO
POPIŁ, ZNISZCZYŁ I UCIEKAŁ, ALE KREW GO ZDRADZIŁA
WAŁBRZYCH: NISZCZYŁ I PLĄDROWAŁ W CAŁYM ŚRÓDMIEŚCIU
PIASKOWA GÓRA: WŁAŚNIE ROZWALAŁ OPLA...


POLICJA: PORZUCIŁ SAMOCHÓD I ZACZĄŁ UCIEKAĆ. DLACZEGO?
POLICJA: WJECHAŁ W DZIECI, POTRĄCIŁ 11-LATKĘ I UCIEKŁ (FOTO)
POLICJA: POŚCIG, DACHOWANIE, NARKOTYKI I GUMOWA RĘKAWICZKAOpr. MS
Foto użyczone: KWP Wrocław