Miał siedzieć zamknięty w domu z powodu kwarantanny. Poczuł nieprzepartą chęć, żeby zatankować i teraz zapłaci. Dużo.


Obecna sytuacja spowodowana pandemią jest trudna dla wszystkich obywateli. To czas wytężonej pracy policji, służb medycznych, sanitarnych, wojska i straży granicznej. Jaworscy i bolkowscy funkcjonariusze, jak w całej Polsce, kontrolują miejsca przebywania osób objętych kwarantanną. Większość podchodzi do tej sytuacji ze zrozumieniem i stosuje się do rygorów związanych z przymusową izolacją, jednak zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Przykładowo, niedawno pisaliśmy o mieszkance regionu, która mimo, że powinna pozostać w domowej kwarantannie, wybrała się na zakupy - Policja: Zamiast przestrzegać kwarantanny, poszła na zakupy.

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się na przykład mieszkaniec powiatu jaworskiego, który zamiast przebywać w domu... pojechał na stację paliw, by zatankować swój samochód. Miał pecha, bo akurat wtedy zadzwonili do niego policjanci. Oczywiście natychmiast nakazali mężczyźnie, żeby powrócił do miejsca zamieszkania. Został on także poinformowany, że konsekwencje jego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być bardzo dotkliwe. Mundurowi nie tylko skierują wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, ale i powiadomią jaworski Sanepid, który w przypadku złamania warunków kwarantanny może nałożyć na sprawcę takiego wykroczenia grzywnę w wysokości nawet do 30 tys. złotych.

Choć kwarantanna społeczna trwa już tak długo, że wszyscy mamy dość, pamiętajmy, że dopiero teraz ilość chorych na COVID-19 w regionie znacząco wzrasta. Czyli wzrasta również liczba tych, którzy potencjalnie mieli z nimi kontakt.

Nasz serwis na temat koronawirusa:
KORONAWIRUS: NIE ŻYJE CHORY Z WAŁBRZYCHA, NOWI CHORZY W MIEŚCIE I POWIECIE

Czytaj też:
WAŁBRZYCH POWIAT: GDY DOSTAJESZ SMS, ŻE PODLEGASZ KWARANTANNIE...
OGŁOSIŁ, ŻE BĘDZIE ZARAŻAĆ KORONAWIRUSEM. ZAJĘŁA SIĘ NIM ABW...
WAŁBRZYCH: CZY WAŁBRZYSZANIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD KWARANTANNY?
Policja: Zamiast przestrzegać kwarantanny, poszła na zakupy

Koronawirus: Czeka nas zaostrzenie kwarantanny
Koronawirus - Wałbrzych: policjanci na kwarantannie
Wałbrzych: osoby na kwarantannie, ich rodziny w pracy. I problem
Powstała aplikacja dla osób objętych kwarantanną


Opr. MS
Foto użyczone: KPP Jawor