Jechał na motocyklu, niczego się nie spodziewał... trafił do szpitala.


Niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczące zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Tylko w ubiegłym tygodniu na drogach powiatu jaworskiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej.

Jak informuje jaworska policja, we wtorek 11 maja przed godz. 19:00 na 428,900 km drogi W323, na wysokości miejscowości Sokola, sarna wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku tej kolizji kierujący jednośladem 52-letni mieszkaniec Jawora doznał obrażeń ciała i został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Legnicy.Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość.

Na szczególną uwagę zasługuje znak A18b "Dzikie zwierzęta". Ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Pamiętajmy jednak, że znaki drogowe spełniają swoją rolę tylko wtedy, gdy ludzie są czujni i kierują się rozsądkiem.


Jak podaje wałbrzyska policja, na drogach naszego miasta i powiatu dochodzi do kilkudziesięciu zdarzeń rocznie z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów.


Czytaj też:
KSIĄŻ - SZCZAWIENKO: SZALONY KIEROWCA TIRA I ZDERZENIE Z JELENIEM
WAŁBRZYCH: KOLIZJA ZE ZWIERZYNĄ NA UL. DE GAULLE'A TO RZADKOŚĆ?Opr. MS
Foto użyczone: KPP Jawor