Do szokującej kradzieży na czynnej linii kolejowej doszło w jednej z miejscowości regionu.


Kłodzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który dopuścił się uszkodzenia fragmentu infrastruktury kolejowej na czynnej linii łączącej Kamieniec Ząbkowicki z Kłodzkiem. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Ławicy. Mężczyzna wyciął kilkadziesiąt linek łącznikowych szyn torowych odpowiedzialnych za właściwe funkcjonowanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz sieci trakcyjnej, powodując zakłócenie w prawidłowym działaniu tych urządzeń oraz trakcji kolejowej zasilającej lokomotywy.

Przygotowane elementy 50-latek chciał ukraść, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Mundurowi zabezpieczyli zdemontowane przez sprawcę linki łącznikowe. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzuty przestępstw, do których się przyznał.

Jak wielką nieodpowiedzialnością wykazał się podejrzany, może świadczyć fakt, że nie tylko naraził swoje życie, ale także bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Jego działanie mogło mieć poważne skutki, o czym zapewne zupełnie nie myślał, bo jak tłumaczył policjantom, jego jedynym celem było spieniężenie zdemontowanych elementów z torowiska w punkcie skupu złomu...

50-latek odpowie za swoje zachowanie karnie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
Wałbrzych: Pracował pilnie nad wykolejeniem pociągu. Co ukradł? [FOTO]
Sobięcin: mogli spowodować zagrożenie dla pociągów (FOTO)
Piaskowa Góra: Przez niego mogły stanąć pociągi i milkły telefony
Boguszów-Gorce: okradał trasę kolejową nr 291 i nie tylko
Wałbrzych: przez niego mógł się wykoleić pociąg


Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne