Wydawało się, że po ostatnich łowach policyjnych wpadła większość dealerów narkotykowych i odkryto największe nielegalne uprawy konopi indyjskich. Tymczasem, najnowsze znalezisko zakasowało poprzednie...

Funkcjonariusze Policji i Służby Celno-Skarbowej w Kłodzku zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o prowadzenie uprawy konopi indyjskich. Z uzyskanych wcześniej przez policjantów informacji wynikało, że 52-letni mężczyzna wraz ze swoim 33-letnim kolegą na terenie powiatu kłodzkiego prowadzi uprawę marihuany.

Przypuszczenia potwierdzono znajdując w kompleksie leśnym uprawę konopi indyjskich liczącą blisko 200 krzewów. Krzewy znajdowały się w różnych fazach wzrostu i można z nich było przygotować ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 130 tys. złotych.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych 52-latka funkcjonariusze zabezpieczyli też papierosy bez znaków akcyzy o wartości rynkowej ok. 3600 złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można by było uzyskać znaczną ilość środka odurzającego. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.oprac. ELW
fot. KPP Kłodzko