Takiego arsenału mundurowi często nie oglądają w regionie wałbrzyskim... By go znaleźć, trzeba się było naszukać.

 

Policjanci z kłodzkiej komendy powiatowej razem z policjantami z komendy wojewódzkiej na co dzień zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Kłodzku i Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Starszy z nich odpowie także za posiadanie bez zezwolenia kilkudziesięciu sztuk broni palnej i sporej ilości amunicji.

Co znaleźli mundurowi?

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu kłodzkiego dwóch mężczyzn w wieku 30 i 64 lat, u których w zajmowanym budynku ujawnili sprzęt służący do produkcji narkotyków oraz zabezpieczyli ponad 6 kg marihuany. W wyniku przeszukania posesji funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Urzędu Celnego znaleźli i zabezpieczyli także arsenał składający się z 39 sztuk broni palnej długiej i krótkiej różnego rodzaju i kalibru. Ujawnili ponad 3 tysiące sztuk amunicji oraz pół kilograma czarnego prochu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych.

Przedmioty ukryte były w różnych miejscach na terenie posesji. Z kolei nielegalna suszarnia wykorzystywana w narkotykowym procederze, znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Wyposażona była w urządzenia grzewcze i przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 30 i 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Czytaj też:
WPADŁ GANG PSEUDOKIBICÓW HANDLUJĄCY NARKOTYKAMI

POLICJA REGION: ROZBITO DUŻY GANG NARKOTYKOWY
BOGUSZÓW-GORCE: ROZBITY GANG NARKOTYKOWY (FOTO)
POLICJA: KRADLI AUTA, CHCIELI PRZEJECHAĆ POLICJĘ, PADŁY STRZAŁY

BIAŁY KAMIEŃ: RODZINNY BIZNES NARKOTYKOWY

POLICJA WAŁBRZYCH: KRADLI MIĘDZYNARODOWO, MIELI TUTAJ SKRYTKI
POLICJA: PRZESTĘPCZA PARA NAOGLĄDAŁA SIĘ FILMÓW GANGSTERSKICH?
ROZBITO GANG, KTÓRY GRASOWAŁ W GALERII HANDLOWEJ
POLICJA: KOBIETA KIERUJĄCA BMW OSTRZELAŁA MERCEDESA
PRAWDZIWI BANKOWCY POKONALI FAŁSZYWYCH FUNKCJONARIUSZY CBŚP


oprac. ELW