Gdyby czytali nasz portal, to by wiedzieli, że to nie są dobre miejsca do ukrywania narkotyków...


Lodówka...

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli kilkadziesiąt porcji amfetaminy. A w mieszkaniu 26-latka funkcjonariusze odnaleźli ukryte w lodówce dwa pudełka plastikowe w środku których znajdował się biały proszek. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, co nie było szczególną niespodzianką, że zabezpieczona substancja to amfetamina. W jednym z pudełek proszek znajdował się "luzem" razem z łyżeczką oraz kartą biblioteczną, a w drugim był już podzielony i w plastikowych woreczkach strunowych, których policjanci zabezpieczyli 52 sztuki. Łącznie to ponad 450 porcji handlowych narkotyku. W mieszkaniu znaleziono także wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty.... i szafa

Natomiast jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u 22-letniego mieszkańca gminy Męcinka po tym, jak ustalono że może on mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W pokoju zajmowanym przez podejrzanego funkcjonariusze znaleźli kilka słoików z zawartością suszu roślinnego o specyficznym zapachu. Były one ukryte w szafie z ubraniami. Przeprowadzone badanie wskazało, że to marihuana, w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 500 porcji handlowych tego narkotyku.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie miały trafić. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie zajmował się także rozprowadzaniem środków odurzających.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: NARKOTYKI I TYTOŃ W LODÓWCE I NIE TYLKO
PRZECHOWYWAŁ NARKOTYKI W LODÓWCE
POLICJA: GDZIE SIĘ TRZYMA MARIHUANĘ?
ZAMIAST OGÓRKÓW MIAŁ W SŁOIKACH MARIHUANĘ

Opr. MS
Foto użyczone: KPP Świdnica, KPP Jawor