Sprowadzał samochody z zagranicy - a teraz pójdzie siedzieć.


Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, że przebywający w areszcie śledczym za inne przestępstwa 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zajmował się sprowadzaniem samochodów z zagranicy i wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT i znacząco obniżonym podatkiem akcyzowym.

Jak stwierdzili funkcjonariusze, mężczyzna w okresie od stycznia do października 2016 roku prowadził firmę zajmującą się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT. Jak ustalono, w tym okresie 35-latek sprowadził 34 pojazdy różnych marek, ukrywając to poprzez wykorzystanie do transakcji innych osób i podmiotów gospodarczych, w tym fikcyjnych umów. Mężczyzna nie składając deklaracji VAT i opłacając zaniżony podatek akcyzowy spowodował straty na szkodę Skarbu Państwa na ponad 1,5 mln złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, która ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. O wysokości kary zadecyduje sąd.


Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: KRADLI MIĘDZYNARODOWO, MIELI TUTAJ SKRYTKI
UKRADLI 24 LUKSUSOWE SAMOCHODY ZA 10 MLN ZŁ
POLICJA: KRADLI TYLKO LUKSUSOWE AUTA I WYSYŁALI DO KRAJÓW ARABSKICH
POLICJA WAŁBRZYCH: UKRADŁ SAMOCHÓD ZA MILION ZŁOTYCH, ALE WPADŁ


Opr. MS
Foto: ilustracyjne