Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wiedział, że w oczach wielu to wygląd czyni złodzieja...


Do tego zdarzenia doszło w styczniu w sklepie drogeryjnym na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze. W sklepie z perfumami pojawił się elegancki mężczyzna, który rozglądał się tylko i wyłącznie za najdroższymi i markowymi perfumami. A następnie zgarnął towar i nie płacąc wyszedł z galerii.

Po zgłoszeniu otrzymanym od pracowników sklepu, wraz z nagraniem wizerunku sprawcy, policjanci Wydziału Kryminalnego przystąpili do wytypowania i ustalenia jego tożsamości. Po pracochłonnych czynnościach policjanci stwierdzili, że był nim 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry.

Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie 32-latkowi zarzutu kradzieży. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak ustalili policjanci, specjalizował się on głównie w kradzieży perfum, które później sprzedawał - i z tego się utrzymywał. Okazało się bowiem, że podobne postępowania prowadzone są wobec niego przez inne jednostki policji. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: MIELI CHRAPKĘ NA DROGĄ WKRĘTARKĘ
POLICJA: NAPAD NA SKLEP Z KOSMETYKAMI
POLICJA WAŁBRZYCH: MASZ KURTKI - MAMY CIĘ!
POLICJA WAŁBRZYCH: KAMERA MARKETU ZAREJESTROWAŁA WSZYSTKO
WAŁBRZYCH: KRADŁA I ZMIENIAŁA PERUKI. OKRADAŁA BUTIKI W GALERII
POLICJA WAŁBRZYCH: KRADNĄ CIUCHY I NOŻE. ALE MARKOWE
POLICJA WAŁBRZYCH: UKRADLI GŁOŚNIK I PIŁĘ
POLICJA WAŁBRZYCH: O DWÓCH TAKICH, CO CHCIELI NAJNOWSZYCH GIER
POLICJA WAŁBRZYCH: MARZYŁ IM SIĘ AMATORSKI FILM?
PÓJDZIE ZA KRATKI ZA CZEKOLADKI
TRZYNASTY BYŁ PECHOWY DLA OKRADAJĄCYCH MARKETY


Opr. MS
Foto: ilustracyjne